Доступність посилання

ТОП новини

У Німеччині пропонують відповідь на маніпуляції історією та пропаганду Кремля щодо України (світова преса)


Президент України Петро Порошенко, президент Росії Володимир Путін (праворуч) і канцлер Німеччини Анґела Меркель, Франція, 6 червня 2014 року
Президент України Петро Порошенко, президент Росії Володимир Путін (праворуч) і канцлер Німеччини Анґела Меркель, Франція, 6 червня 2014 року

Німецький часопис Frankfurter Allgemeine Zeitung пише про спроби Німеччини підтвердити історичну відповідальність щодо України. Данська газета Berlingske повідомляє про кібернетичні напади на веб-сайт президента України. Американське періодичне видання Chicago Sun-Times розмірковує над пропозицією президента Росії передати Конгресу США записи розмов під час зустрічі президента США Дональда Трампа з російськими дипломатами.

Німецьке періодичне видання Frankfurter Allgemeine Zeitung публікує матеріал «Суперечка з приводу одного консенсусу». У статті повідомляється про те, що у німецькому Бундестазі відбудеться голосування з приводу пропозиції німецької партії «Зелених». Йдеться про підтвердження Німеччиною історичної відповідальності щодо України. При цьому видання зазначає, що мова йде не лише про аналіз злочинів Німеччини, скоєних в Україні. Частиною цієї відповідальності є також активна підтримка сучасної незалежної України та її суспільства у зусиллях зі створення демократії, правової держави та економічного розвитку. Втім, ця пропозиція, як пише німецька газета, не отримає більшості у німецькому Бундестазі, тому що фракції СДПН (Соціал-демократичної партії Німеччини) та ХДС(Християнсько-соціального союзу) її не підтримають. Ідея статті полягає у поясненні цілої складності завдання вибудовування нових стосунків з Україною та Росією для німецької політики.

Часопис зазначає: коли в Україні після революції спалахнула війна 2014 року, багато коментарів німецьких політиків та гостей ток-шоу можна було сприймати лише як свідчення повного незнання ситуації. А це загальне незнання ситуації допомогло російській пропаганді, яка спромоглась запустити в німецькі дискусії старі шовіністичні і русоцентричні, а також викривлені радянські уявлення про Україну. І діапазон цього простягався від тверджень, що українська мова не є окремою мовою, до порівняння українського національного руху з «фашизмом».

«Це допомогло дискредитувати Революцію гідності у російському контексті, подавши її як «справу рук крайньо-правих екстремістів», вимагаючи у зв’язку з історією Другої світової війни більшого розуміння позиції Кремля», – пише німецьке видання.

Ніде більше війна націонал-соціалістів на знищення не була настільки жорстокою і не мала стільки жертв, як в Україні та Білорусі. До цього Україна стала жертвою і сталінських репресій, що, можливо, і пояснює те, що у деяких місцях в Україні німецьке військо вітали як можливих визволителів.

Frankfurter Allgemeine Zeitung пише, що сама пропозиція німецької партії «Зелених» є відповіддю на спроби російського керівництва у пропагандистський спосіб повернути історію Другої світової війни з використанням сталінських міфів і з допомогою дискредитації історії та маніпуляцій проти демократичного експерименту у сьогоднішній Україні.

«Суперечка з приводу одного консенсусу»

Данський часопис Berlingske друкує статтю «Україна звинувачує російських хакерів у атаці проти президента». Підзаголовок промовляє: «Конфлікт між Україною та Росією поширився на інтернет, зачепивши президента країни». У матеріалі йдеться про те, що Україна звинувачує російських хакерів у здійсненні організованої атаки на веб-сайт президента України Петра Порошенка. Як зазначає данське видання, цей напад був реакцією Росії на заборону діяльності російських соціальних мереж і компаній в Україні. Офіційним поясненням Києва щодо запровадження цієї заборони є кібербезпека.

«Ми були свідками російської реакції на указ президента України зупинити діяльність російських соціальних мереж. Веб-сайт президента Порошенка зазнав організованого нападу. Зараз ситуація перебуває під контролем і веб-сайт працює у звичному режимі», – заявив заступник голови Адміністрації президента України Дмитро Шимків.

Berlingske пише, що запровадження санкцій проти російських мереж і компаній було ухвалено з метою гарантування захисту від російських установ, які своєю діяльністю загрожують інформаційній та інтернет-безпеці України. У списку українських санкцій – більш ніж 400 російських компаній. Данське видання зазначає, що згідно з заявою російської компанії Mail.ru Group, яка має у власності провідні соціальні мережі Росії, близько 25 мільйонів українців відчують на собі цю заборону. Росія і надалі заперечує ведення кібернетичної війни проти України.

«Україна звинувачує російських хакерів у атаці проти президента»

Американська газета Chicago Sun-Times містить статтю «Путін пропонує надати Конгресу записи розмови під час зустрічі з Трампом». Йдеться про записи розмови президента Дональда Трампа з російськими дипломатами, під час якої, як вважають, керівник США оприлюднив росіянам секретну інформацію. Пропозиція Путіна додала доволі дивного присмаку цьому скандалові щодо передання Трампом росіянам інформації, здобутої розвідувальними службами США. Все це з'явилося на тлі оприлюднення інформації, що Трамп особисто просив директора ФБР Джеймса Комі облишити розслідування щодо російських зв’язків його колишнього радника Майкла Флінна.

Водночас, як пише американський часопис, Білий дім рішучо заперечив важливість і секретність інформації, переданої Трампом росіянам. Цю інформацію отримали від ізраїльських розвідувальних джерел. Трамп наголошує, що мав цілковите право – як президент США – поділитися з росіянами інформацією, пов'язаною з тероризмом. Водночас союзники США і деякі депутати Конгресу США почали бити на сполох. Путін, у свою чергу, виступив на захист Трампа, визначивши весь галас навколо цієї справи як те, що він назвав «антиросійськими сентиментами».

Щодо звільненого з посади директора ФБР Джеймса Кумі, з'явилась інформація, що він написав службову записку після зустрічі з президентом Трампом у лютому цього року, під час якої Дональд Трамп попросив його припинити розслідування російських контактів президентського радника Майкла Флінна. Газета нагадує, що це розслідування було частиною ширшої справи, пов'язаної з можливим втручанням росіян до виборів президента США минулого року.

«Путін пропонує надати Конгресу записи розмови під час зустрічі з Трампом»

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG