Про нас
ПРО РАДІО СВОБОДА
Радіо Свобода – це служба Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода (РВЄ/РС), яка є незалежною медіакорпорацією, котру фінансує Конгрес США через гранти, які надає через Американське агентство глобальних медіа (U.S. Agency for Global Media, USAGM). РВЄ/РС керується законодавством США для надання точного, об’єктивного та професійного журналістського продукту для своєї аудиторії. Американським урядовцям, включно з керівництвом USAGM, заборонено втручатися в журналістську подачу інформації РВЄ/РС.
Наша місія полягає у просуванні демократичних цінностей шляхом надання точних, нецензурованих новин і проведенні відкритих дискусій в країнах, в яких свобода слова перебуває під загрозою і в яких домінує дезінформація. Спроби зовнішнього тиску не впливають на діяльність Радіо Свобода.
Журналісти Радіо Свобода надають своїй аудиторії те, що їй недоступно з місцевих засобів інформації: новини без цензури, відповідальний обмін думками, відкрите обговорення проблем. РВЄ/РС прагне досягнути найвищих стандартів об’єктивної журналістики та висвітлення фактів, не піддаючись на тиск і спроби чинити вплив.
РВЄ/РС поширює інформацію на різних платформах (інтернет, радіо, телебачення, відео) для аудиторії в 20 країнах Східної та Південно-Східної Європи, Кавказу, Центральної Азії та Близького Сходу 25 мовами. Українська редакція Радіо Свобода існує з 1954 року.
МИ ПЕРЕКОНАНІ, ЩО ПЕРШОЮ УМОВОЮ ДЕМОКРАТІЇ Є ПОІНФОРМОВАНІСТЬ ГРОМАДЯН, ТОМУ:
РВЄ/РС, завдяки відданості принципам незалежної журналістики, подає чесні і об’єктивні новини, аналізує і обговорює ключові проблеми місцевого, регіонального та міжнародного масштабу, вирішення яких необхідне для успішних демократичних перетворень і побудови вільного ринку.
РВЄ/РС сприяє зміцненню громадянського суспільства шляхом просування демократичних та плюралістичних цінностей.
РВЄ/РС бореться з будь-якими проявами нетерпимості та сприяє зміцненню взаєморозуміння між народами.
РВЄ/РС подає приклад об’єктивності та професіоналізму місцевим засобам інформації, сприяє навчанню та зростанню майстерності журналістів, формуванню їхньої незалежної позиції, розвиває партнерські відносини з місцевими засобами інформації.
ВИТЯГ ІЗ ПРОФЕСІЙНОГО КОДЕКСУ ЖУРНАЛІСТА РВЄ/РС
Усі журналісти та кореспонденти РВЄ/РС повинні дотримуватися таких принципів:
ДОКЛАДНІСТЬ
Журналісти РВЄ/РС мають робити усе можливе, щоб забезпечити фактичну точність усіх матеріалів радіомовлення та інтернету. Там, де стосовно важливих фактів могли б виринути сумніви та суперечливі міркування, інформація повинна ґрунтуватися на двох незалежних одне від одного джерелах.
Журналісти РВЄ/РС не мають передавати в ефір та публікувати матеріали, які базуються на чутках або на непідтвердженій інформації.
Журналісти мають виправляти фактичні помилки якнайшвидше.
БЕЗСТОРОННІСТЬ
Інформація має подаватися у контексті фактів, які допомагають розумінню подій і справ та надають ясність без перекручення і упередженості.
Журналісти мають подавати протилежні або розбіжні погляди на всі питання докладно і збалансовано. Коли представники сторони, погляди якої важливі для збалансованості інформації, відмовляються висловити свій погляд, це слід відзначити в радіоматеріалі чи статті.
РВЄ/РС зберігає незалежність від будь-яких політичних партій, владних та опозиційних кіл, еміграційних організацій, комерційних та інших груп, які мають особливі інтереси, релігійних установ, і у межах, і поза межами країн, на які спрямоване теле- і радіомовлення РВЄ/РС («зона мовлення»); РВЄ/РС не підтримує і не пропагує жодних конкретних політичних, економічних або релігійних світоглядних позицій.
Усі передачі і публікації повинні охоплювати елементи базової інформації та тлумачення, які допомагають аудиторії краще зрозуміти значення і наслідки трансльованої інформації. Журналістам не слід висловлювати в інформаційних матеріалах свої особисті погляди і міркування.
ПОМІРКОВАНИЙ І ПОВАЖНИЙ ТОН
Передачі і публікації повинні завжди зберігати спокійний і поміркований тон, виявляти приклад цивілізованого і виваженого діалогу та поваги до прав людини. Передачі і публікації не повинні містити образи за релігійними, етнічними, соціально-економічними або культурними ознаками стосовно будь-яких осіб чи груп та повинні зберігати загальноприйняті стандарти етики і тактовності.
Передачі і публікації не повинні містити матеріали, які можуть сприйматися як підбурення або заклик до насильства. Висвітлення конфліктів або інших напружених ситуацій повинне бути збалансованим і базуватися на фактах.
НЕЗААНГАЖОВАНІСТЬ
РВЄ/РС підтримує демократію та права людини, загальноприйняті у демократичних державах. Однак РВЄ/РС не повинне пропагувати прийняття конкретних політичних або законодавчих ухвал; у програмах РВЄ/РС не повинна міститися агітація за або проти кандидатів на виборні чи призначувані посади.
РВЄ/РС підтримує права усіх народів на самовизначення, як про це мовиться у Прикінцевому акті Гельсінської конференції з питань безпеки і співпраці у Європі. Проте у передачах і публікаціях не повинна міститися пропаганда і підтримка сепаратизму, державного розколу.
РВЄ/РС підтримує свободу подорожування і міграції для усіх осіб згідно з міжнародно визнаними нормами. Однак у передачах і публікаціях РВЄ/РС не повинні міститися заклики до втечі з країни та заохочення до еміграції.
ЕТИКА
Штатні співробітники та позаштатні кореспонденти РВЄ/РС повинні зберігати найвищі етичні стандарти у всіх своїх вчинках, зокрема, звертаючи особливу увагу на уникнення будь-якого конфлікту інтересів чи можливого прояву такого конфлікту в своїх відносинах із особами, групами, представниками політичних і комерційних інтересів у межах або й поза межами «зони мовлення». Штатні співробітники та позаштатні кореспонденти РВЄ/РС у жодному разі не повинні зловживати своїм публічним статусом або репутацією РВЄ/РС для своїх особистих інтересів чи користі.