Росія знову почала штурми на Вугледарському напрямку: 19 квітня війська агресора спробували взяти Пречистівку, а вже 20-го, судячи з повідомлення Генштабу ЗСУ, штурмували сам Вугледар.
На цій ділянці фронту більш ніж місяць не було активних боїв - ЗСУ завдяки зручному рельєфу і примітивній тактиці окупантів розгромили там всі сили, що наступали – зокрема, що 155-у бригаду морської піхоти Тихоокеанського флоту РФ, що вважалась елітною.
Лише за кілька днів до початку штурмів Євген Назаренко, пресофіцер 68-ї окремої єгерської бригади, яка тримає напрямок, говорив в ефірі Радіо Донбас. Реалії, що Росія, ймовірно, вже не має сил брати Вугледар.
Ще в лютому 2023 року місто вважалося другим за кількістю та інтенсивністю штурмів з боку окупантів після Бахмуту.
Це пояснювалося його стратегічним становищем на карті – у разі взяття Вугледара Росії відкривалася дорога на Мар'їнку, вузлову Костянтинівку чи Курахове, в якому розташована велика ТЕС.
Розгром окупантів під Вугледаром став трагедією для російських «воєнкорів», які обіцяли помститися та взяти місто.
Водночас до Києва з несподіваним візитом прибув генсек НАТО Єнс Столтенберг. Він заявив, що президент Зеленський порушив у розмові з ним питання членства в НАТО та гарантій безпеки «і це буде важливим елементом порядку денного на цій зустрічі, і НАТО готується до цього. Україна обирає своє майбутнє в євроатлантичній сім'ї, майбутнє України в НАТО та члени Альянсу із цим згодні».
Головні питання випуску:
Навіщо Росія знову почала штурм Вугледару – хоча для цього у неї, швидше за все, не вистачає сил?
Що означає перехід Росії до стратегічної оборони – про що завили в українському ГУР – хоча штурми на Донбасі продовжуються?
І на що може розраховувати Україна на cаміті НАТО у Вільнюсі у липні 2024 року?