Доступність посилання

ТОП новини

Live Битва за Бахмут. Хроніка оборони міста-фортеці (оновлюється)

Донбас Реалії (проєкт Радіо Свобода) веде живий блог про битву за Бахмут

Битва за Бахмут: головне

Росія активно штурмує Бахмут та населені пункти на підступах до нього з липня 2022 року. У грудні наступ посилився – передусім за рахунок частин, які відступили з правобережжя Херсонської області. Крім того, місто стало головною ціллю ПВК «Вагнер» Євгенія Пригожина, відомого як «кухар Путіна». За оцінками аналітиків, з військової точки зору захоплення Бахмуту не мало сенсу, оскільки не давало тактичних переваг.

На початку 2023 року значно посилились атаки на Соледар – містечко на північному сході від Бахмуту, на відстані близько 20 км. 25 січня речник Східного угруповання військ Сергій Череватий підтвердив, що українські війська відійшли від Соледару. Після захоплення Соледару війська агресора продовжували просуватися як на флангах Бахмуту, так і в самому місті. До квітня 2023 року Бахмут, окрім декількох найбільш західних позицій, був окупований. Офіційно у ЗСУ про вихід з міста не заявляли. В середині травня українські захисники розпочали наступальні дії на північ (в районі Берхівки) і південь від Бахмуту (в районі Кліщіївки) з метою відбити стратегічні висоти та вирівняти лінію фронту – успішно. 15-17 вересня, після тривалої контрнаступальної кампанії, Сили оборони України відновили свої позиції у двох найважливіших точках на південь від Бахмуту: Кліщіївці та Андріївці.

Далі бої тривали, проте лінія фронту суттєво в жодну сторону суттєво не рухалась. Ситуація значно ускладнилась після захоплення Авдіївки в середині лютого 2024 року. Відтоді загарбники продовжили просуватися на захід від міста і водночас посилили тиск на Бахмутському напрямку, – тут епіцентром зусиль російських військ став Часів Яр. На цій ділянці фронту агресор з другої половини квітня просунувся у Богданівці і зайшов на східну околицю Часового Яру. Аналітики припускають, що агресор може зосередити свої зусилля саме на ньому, або ж на Торецьку, що лежить на південь – і таким чином обійти Часів Яр та посунути на Краматорсько-Слов'янську агломерацію.

Донбас Реалії веде живий блог про битву за Бахмут.

1 травня 2024 року

Бахмут. Відбито нову атаку військ РФ на Часів Яр та селище Нове на його східній околиці, повідомляє Генштаб ЗСУ у ранковому зведенні. На південному фланзі Бахмута російські війська атакували Кліщіївку та Андріївку. Продовжуються атаки агресора у напрямку Сіверська: минулої доби це були Верхньокам'янське, Спірне, Роздолівка.

Авіаудари: Часів Яр, Костянтинівка.

Більше про ситуацію на східному фронті читайте у Битві за Донбас

29 квітня 2024 року

Бахмут. У напрямку Часового Яру російські підрозділи повторили атаки на Іванівське та селище Нове (фактично частина Часового Яру), йдеться у зведенні Генштабу ЗСУ. На південь від Бахмута були атаки на Кліщіївку та Андріївку. В останні кілька тижнів зросла активність російських військ у напрямку Сіверська – протягом доби там штурмували Виїмку, Верхньокам'янське та Спірне.

Більше про ситуацію на східному фронті читайте у Битві за Донбас

26 квітня 2024 року

Російська армія намагається взяти Часів Яр в «оперативне оточення» – Сили оборони

Російська армія намагається обійти Часів Яр по флангах через інші населені пункти, повідомив речник оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» Назар Волошин в ефірі телемарафону.

«Ворог зосереджує свої зусилля для прориву нашої оборони західніше Бахмута, виходу до каналу Сіверський Донець – Донбас, оволодіння населеним пунктом Часів Яр, створення там умов для подальшого просування до Краматорської агломерації. Противник намагається взяти Часів Яр в оперативне оточення», – зазначив він.

Але, за словами Волошина, «за останні 7 днів жодних успіхів російські окупанти не мали».

«Вони за всяку ціну намагаються взяти село Іванівське і околиці Богданівки, щоб зайти до Часового Яру. Активно штурмують ці два населені пункти, щоб взяти в кліщі Часів Яр», — додав Волошин.

Намагаючись вирівняти лінію оборони і лінію бойового зіткнення, зазначив речник ОСУВ «Хортиця», «російські окупанти додатково безуспішно штурмують Андріївку та Кліщіївку».

Читайте також: Просування військ РФ на захід від Авдіївки пришвидшилося – розвідка Британії

«У районі Кліщіївки було помічено збільшення особового складу ворожої армії», — зауважив Волошин.

«Найбільше штурмів» на Часовоярівському напрямку, за його словами, було проведено за цю добу неподалік Білогорівки.

«Там противник перегруповується, підвозить боєкомплекти, намагається розміновувати наші заміновані території. Однак йому це не вдається. Наші воїни стримують ворога», – сказав речник.

При цьому у сил РФ, за його словами, «більше снарядів, він переважає чисельністю своєї армії, не шкодує ані своє озброєння, ані свою техніку».

Після захоплення Авдіївки загарбники продовжили просуватися на захід від міста і водночас посилили тиск на Бахмутському напрямку, – тут епіцентром зусиль російських військ став Часів Яр.

В американському Інституті вивчення війни заявили 25 квітня, що російські війська, ймовірно, намагаються захопити якомога більше території до того, як прибуття безпекової допомоги США «значно покращить» обороноздатність України найближчими тижнями. «Російське військове командування може посилювати наступальні операції на північний захід від Авдіївки, оскільки ця територія надає більше можливостей для швидких тактичних успіхів, незважаючи на відносну оперативну незначущість цих успіхів», – зауважили аналітики.

26 квітня 2024 року

Бахмут. У напрямку Часового Яру, як повідомив Генштаб ЗСУ, війська РФ штурмували Іванівське та селище Нове (практично частина Часового Яру), у напрямку Сіверська – Виїмку, Спірне та Верхньокам'янське, на південь від Бахмута – Кліщіївку.

Авіаудари: Часів Яр, Миколаївка, Дилиївка, Спірне, Виїмка

Більше про ситуацію на східному фронті читайте у Битві за Донбас

26 квітня 2024 року

ISW про Часів Яр: російські війська становлять реальну загрозу

Російські війська становлять реальну загрозу захоплення Часового Яру на Донеччині, хоча, можливо, вони не зможуть зробити це швидко, пише у своєму новому звіті американський Інститут вивчення війни (ISW).

«Російський тиск на Часів Яр є відчутним. Російські війська, які зараз перебувають на східній околиці Часового Яру, посилюють зусилля із захоплення міста з березня 2024 року», – йдеться в повідомленні.

Аналітики зауважили, що наступ у спробі захопити Часів Яр відкриває російським військам найближчі перспективи для оперативного значного прогресу, оскільки захоплення міста, ймовірно, дозволить російським військам почати подальші наступальні операції проти міст, які утворюють український оборонний пояс у Донецькій області.

«Російські війська, ймовірно, намагаються захопити якомога більше території до того, як прибуття безпекової допомоги США значно покращить обороноздатність України найближчими тижнями, і російське військове командування може посилювати наступальні операції на північний захід від Авдіївки, оскільки ця територія надає більше можливостей для швидких тактичних успіхів, незважаючи на відносну оперативну незначущість цих успіхів», – йдеться у звіті.

Читайте також: Тактика, вразливості та сили РФ під Часовим Яром: чи отримає Путін місто до 9 травня

Після захоплення Авдіївки загарбники продовжили просуватися на захід від міста і водночас посилили тиск на Бахмутському напрямку, – тут епіцентром зусиль російських військ став Часів Яр. Протягом квітня аналітики проєкту DeepState кілька разів повідомляли про просування військ РФ у Часовому Яру, східніше міста і в Богданівці – на північний схід від нього. Про те, що російські солдати дійшли до крайніх будинків у східній частині міста, писав у своєму звіті 14 квітня американський Інститут вивчення війни (ISW). За словами оборонців Часового Яру, російських військових вдалося вибити.

Нещодавно головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський заявив, що вище російське військове керівництво поставило задачу своїм військам захопити Часів Яр до 9 травня. Про це також заявляв президент Володимир Зеленський.

Під час штурмів стратегічно важливого для оборони Донбасу містечка агресор використовує тактику, подібну до авдіївської: узгоджене повітряне бомбардування, зазначали у британській розвідці.

25 квітня 2024 року

Бахмут. Як повідомив український Генштаб, у напрямку Часового Яру за добу відбиті атаки в Іванівському та біля селища Нове (фактично частина Часового Яру); на південь від Бахмута – біля Кліщіївки; у напрямку Сіверська – біля Верхньокам'янського та Виїмки.

Авіаудари: Іванівське, Часів Яр, Біла Гора, Андріївка.

Більше про ситуацію на східному фронті читайте у Битві за Донбас

24 квітня 2024 року

Бахмут. Генштаб ЗСУ констатує продовження російських штурмів у напрямку Часового Яру: на селище Нове (фактично це місто) та Іванівське. У напрямку Сіверська відбиті атаки на Спірне та Верхньокам'янське. На південь від Бахмута – на Кліщіївку. DeepState каже, що Росія стягує на напрям резерви, але суттєвих змін конфігурації фронту останними днями тут немає.

Більше про ситуацію на східному фронті читайте у Битві за Донбас

23 квітня 2024 року

Бахмут. Генеральний штаб ЗСУ дає таку географію відбитих атак РФ: Часів Яр і Іванівське на цбому ж напрямку; Спірне та Золотарівка у напрямку Сіверська; Кліщіївка та Андріївка на південному фланзі Бахмута. За даними DeepState, в Іванівському українським захисникам вдалося відбити раніше втрачені позиції.

Більше про ситуацію на східному фронті читайте у Битві за Донбас

22 квітня 2024 року

Бахмут. За даними українського Генштабу, за добу відбито штурми під Богданівкою на захід від міста, а також під Верхньокам'янським та Виїмкою у напрямку Сіверська. DeepState додає, що РФ не залишає спроб взяти Іванівське і зазначає, що українським захисникам вдалося стабілізувати лінію фронту на околиці Часового Яру.

Авіаудар: Ступочки.

Більше про ситуацію на східному фронті читайте у Битві за Донбас

19 квітня 2024 року

Бахмут. За даними Генштабу ЗСУ, агресор атакував біля Часового Яру, селища Нове (фактично місто), Іванівського, Кліщіївки та Калинівки.

Авіаудар: Нью-Йорк.

Більше про ситуацію на східному фронті читайте у Битві за Донбас

18 квітня 2024 року

Бахмут. Генштаб ЗСУ повідомляє про атаки на Часовий Яр, селище Нове (фактично частина міста) та Кліщіївку.

Авіаудари: Андріївка, Ступочки, Костянтинівка, Кліщіївка, Диліївка, а у напрямку до Сіверська – Спірне, Івано-Дар'ївка та Роздолівка.

Більше про ситуацію на східному фронті читайте у Битві за Донбас

17 квітня 2024 року

Бахмут. За даними Генштабу, Сили оборони відбили атаки армії РФ біля Часового Яру, Григорівки, Івановського та Кліщіївки.

Авіація била по Часовому Яру, на південному заході від Бахмута – по Білій Горі, а в напрямку до Сіверська – по Спірному.

Більше про ситуацію на східному фронті читайте у Битві за Донбас

16 квітня 2024 року

Бахмут. Генштаб повідомляє, що на цій ділянці фронту ЗСУ відбили 33 атаки за добу. Агресор атакувало селище Нове (фактично Часів Яр), Іванівське (західний фланг Бахмута); Кліщіївку та Андріївку (південний); Спірне (район Сіверська).

Авіаудар противник завдав Нью-Йорку.

Більше про ситуацію на східному фронті читайте у Битві за Донбас

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG