Доступність посилання

ТОП новини

Наталія Гуменюк отримала премію організації «Репортери без кордонів» за свободу преси


Наталія Гуменюк є співзасновницею проєкту про воєнні злочини «Свідчить Україна»
Наталія Гуменюк є співзасновницею проєкту про воєнні злочини «Свідчить Україна»

Українська журналістка Наталія Гуменюк, яка очолює Лабораторію журналістики суспільного інтересу і є співзасновницею проєкту про воєнні злочини «Свідчить Україна», отримала премію Press Freedom Awards 2024 від організації «Репортери без кордонів» (RSF) у категорії «Вплив»/Impact.

Щороку Press Freedom Awards вшановує роботу журналістів і ЗМІ, які зробили значний внесок у захист і просування свободи преси в усьому світі. Церемонія вручення нагород відбулася 3 грудня у Вашингтоні, США.

Організатори премії наголосили, що проєкт про воєнні злочини «Свідчить Україна» опублікував одне з перших розслідувань про депортацію Росією українських дітей. Після цих розслідувань Міжнародний кримінальний суд (МКС) у березні 2023 року видав ордери на арешт президента Володимира Путіна та російської уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової.

На своїй сторінці у фейсбуці Наталія Гуменюк зазначила, що сприймає нагороду як спільну відзнаку команди.

У промові під час нагородження журналістка привернула увагу аудиторії у Вашингтоні до ситуації з українськими журналістами на окупованих територіях, яких утримують в полоні, а також до загибелі Вікторії Рощиної і того факту, що Росія досі не повертає її тіло.

«Вікторія більше не може говорити. Та я боюся, що її тіло все ще може розповісти її останню історію, історію про те, що з нею зробили. Тому його не віддають. Але доки її тіло не повернуть родині, поки її сім’я переживаю цю муку невизначеністю, я буду постійно сумніватися - а чи має значення наша журналіська солідарність, якщо ми не можемо добитися принаймні цього – повернення тіла загиблої журналістки її сім’ї?», – цитує Гуменюк текст промови у своєму дописі.

Цього року серед номінантів Press Freedom Award було 18 журналістів і журналістських колективів, два ЗМІ та пʼять фотокореспондентів із 22 країн. Вони змагалися в п’яти категоріях.

Крім Наталії Гуменюк нагороди отримали такі журналісти:

  • палестинський журналіст Ваель аль-Дахдух, який ніколи не припиняв робити репортажі, незважаючи на поранення та загибель членів його родини в Газі (премія за мужність);
  • індійський журналіст Равіш Кумар, який продовжує використовувати свій канал YouTube, щоб інформувати світ і захищати журналістику у своїй країні (премія незалежності);
  • журналістка з Буркіна-Фасо Маріам Уедраого, яка отримала міжнародне визнання за свої розслідування сексуального насильства, пов’язаного з тероризмом (премія Мохамеда Майги за африканську журналістику-розслідування);
  • бельгійський фотожурналіст Гаель Турін за серію фотографій «The Ravages of Tranq Dope» про опіоїдну епідемію, яка охопила східне узбережжя Сполучених Штатів

Форум

XS
SM
MD
LG