Доступність посилання

ТОП новини

Міністерство юстиції Росії розширило перелік «іноагентів»


Андрій Волна – російський лікар, який керував клінікою у Підмосков’ї
Андрій Волна – російський лікар, який керував клінікою у Підмосков’ї

Міністерство юстиції Росії поповнило перелік так званих «іноагентів». До реєстру потрапили доброволець легіону «Свобода Росії» Олексій Барановський, лікар-травматолог Андрій Волна, який емігрував із РФ, а також іще троє фізичних та одна юридична особа, повідомляє російська служба Радіо Свобода.

Олексій Барановський раніше був спікером легіону «Свобода Росії», нині є його добровольцем.

Андрій Волна – російський лікар, який керував клінікою у Підмосков’ї. Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну переїхав до Естонії, звідки регулярно їздить в Україну і надає медичну допомогу пораненим бійцям ЗСУ.

«Іноагентами» було визнано також ще кількох людей. Зокрема, економічного оглядача Максима Бланта (Матвейченкова). Він публікувався у виданнях «Итоги», «Сноб», «Большой бизнес», «Еженедельный журнал». З 2015 року співпрацює із російською службою Радіо Свобода, автор програми «Деньги на Свободе».

Данило Константинов у 2010-х був лідером націоналістичної організації «Ліга оборони Москви». Затриманий у 2012 році за звинуваченням у вбивстві. 2013 року правозахисне товариство «Меморіал» включило його до переліку політв’язнів. Пізніше справу було перекваліфіковано на статтю про хуліганство – Константинова засудили до трьох років колонії та одразу амністували. Відразу після звільнення він залишив Росію. Константинов є учасником «Форуму вільної Росії».

Сергій Ілюхін – ексвійськовий, нині депутат міськради Сєвєродвінська. Не засуджує війну в Україні, проте критикує внутрішню політику президента РФ Володимира Путіна і діяльність партії «Єдина Росія».

Також «іноагентом» визнано новинний телеграм-канал Ateo.

Російська влада може оголосити іноагентом будь-кого, хто перебуває під «іноземним впливом», визначення якого в законі прописано дуже розпливчасто.

Статус «іноагента» зобов’язує, серед іншого, кожен квартал звітувати про рух коштів на особистих рахунках та маркувати всі публічні повідомлення. За помилки у звіті чи відсутність маркування загрожує покарання до позбавлення волі.

З кінця 2022 року «іноагентам» заборонено викладати у держустановах, організовувати публічні заходи, служити в армії за контрактом, бути членами виборчих комісій та спостерігачами.

Форум

XS
SM
MD
LG