На Харківщині тактика штурмів Росії залежить від місцевості, розповів речник ОТУ «Харків» полковник Віталій Саранцев, відповідаючи на питання, як у сил РФ відбуваються штурми.
«У нас є як відкрита місцевість, так і міська забудова. І тактика у різних локаціях дещо відрізняється. Наприклад, на напрямку Глибоке-Липці противник подекуди застосовує таку тактику, яка, як на мене, є досить примітивною і разом з тим доволі таки ресурсозатратною. Тобто, вони висилають групи людей наперед, які здійснюють штурмові дії і водночас вони слугують такою собі приманкою», – зазначив він.
Саранцев пояснив, що «так противник відстежує, як українці завдають їм вогневе ураження, і таким чином цими штурмовими групами намагається вивідати українську систему вогню і, відповідно, потім по ній відпрацювати».
За його словами, «такі штурми можуть поновлюватися по кілька разів упродовж бою – тобто, окупант не шкодує людей».
«І можна сказати, що при цьому противник намагається зберігати техніку і артилерійське озброєння, яке він в основному застосовує з території РФ. На нашій території він в основному облаштовує позиції для мінометів, а також позиції для важкої броньованої техніки, яку їм вдається заводити під прикриттям лісосмуг. Це більше район населеного пункту Стариця – там, де можна робити скритне переміщення цього типу озброєння», – поінформував речник.
Він заявив, що з іншого боку, «у місті росіяни застосовують малі штурмові групи, які заходять із різних боків, намагаючись атакувати Сили оборони, і просуваються до певної визначеної точки».
«Там вони збираються у такий невеликий «ударний кулак» – до 10 осіб, і… намагаються просуватися далі. Так чи інакше, противник намагається розвивати свої навички, застосовувати нові прийоми. Проте, йому це не допомагає. Ми стійко стоїмо на позиціях і ефективно завдаємо йому вогневе ураження, знищуємо як живу силу, так і озброєння і військову техніку», – запевнив Саранцев.
За його словами, «противник постійно змінює свою тактику».
Раніше президент Володимир Зеленський повідомив, що українська армія продовжує витісняти російські війська з Харківської області.
Напередодні Третя окрема штурмова бригада ЗСУ заявила про наступ та повернення територій на Харківщині. 23 серпня підрозділ повідомив про «стабілізаційні дії».
Сили оборони 9 серпня інформували, що біля Вовчанська на Харківщині армія РФ готується до штурмів у районі агрегатного заводу і багатоповерхової забудови.
Повномасштабна війна Росії проти України
24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія, зокрема, окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.
Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацію», згодом – «захист Донбасу». А у вересні та на початку жовтня Росія здійснила спробу анексувати частково окуповані Запорізьку, Херсонську, Донецьку та Луганську області. Україна і Захід заявили, що ці дії незаконні. Генасамблея ООН 12 жовтня схвалила резолюцію, яка засуджує спробу анексії РФ окупованих територій України.
Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури по всій території України.
На кінець жовтня Україна оцінювала втрати Росії у війні у понад 70 тисяч загиблих військових. У вересні Росія заявила, що її втрати менші від 6 тисяч загиблих. У червні президент Зеленський оцінив співвідношення втрат України і Росії як один до п'яти.
Не подолавши опір ЗСУ, вцілілі російські підрозділи на початку квітня вийшли з території Київської, Чернігівської і Сумської областей. А у вересні армія України внаслідок блискавичного контрнаступу звільнила майже усю окуповану до того частину Харківщини.
11 листопада українські Сили оборони витіснили російські сили з Херсона.
Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей.
Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств та розслідуванні. РФ відкидає звинувачення у скоєнні воєнних злочинів.
Пізніше факти катувань та убивств українських громадян почали відкриватися чи не у всіх населених пунктах, які були звільнені з-під російської окупації. Зокрема, на Чернігівщині, Харківщині, Херсонщині.
З вересня 2022 року запеклі бої російсько-української війни ідуть на сході і на півдні України.
6 червня 2023 року була повністю зруйнована гребля Каховського водосховища (перебувала під контролем російської армії із початку березня 2022 року, а у жовтні була замінована окупантами), що призвело до затоплення великої території, людських жертв, знищення сільгоспугідь, забруднення Дніпра і Чорного моря. Україна назвала це екоцидом.
Загалом, за час повномастабної війни від 24 лютого 2022 року по кінець червня 2024 року ООН верифікувала дані про щонайменше 33 878 постраждалих цивільних, серед них 11 284 загиблих.
Реальна кількість втрат, зазначають експерти, набагато більша. Тільки під час блокади і бомбардування Маріуполя, як заявляє українська влада, могла загинути понад 20 тисяч людей.
Форум