Дагестанський виборчком не знайшов агітації в акції, яку провела вчителька школи в селі Беліджі в Дагестані, республіці на Північному Кавказі в Росії. Педагог розсадила у класі дітей із плакатами на підтримку кандидатури чинного президента Росії Володимира Путіна. Аналогічну акцію влаштували вчителі і в селі Нижній Джалган.
«У заходах, що відбулися у школах сіл Беліджі і Нижній Джалган, немає достатніх підстав, щоб визнати їх агітаційними, адже заходи відбувалися в сільських школах, і учні через свій вік не є виборцями», – мовиться у відповіді влади.
Окрім того, вказують у виборчкомі, матеріали про класні години були розміщені в соціальних мережах, а вони, відповідно до вимог закону, не є ЗМІ.
Водночас чиновники закликали громадян «утримуватися» від таких акцій, бо їх проведення «може сприйматися як агітаційне».
Про акцію з участю школярів стало відомо, коли на сторінці в соцмережі «ВКонтакте» адміністрація Дербентського району Дагестану опублікувала світлини учнів, на яких діти тримають у руках папірці з написами «Путін наш президент», «Спасибі Путіну за все» і «Ми голосуємо за Путіна».
У загальноосвітній школі № 1 села Беліджі 13 лютого «проведена акція на підтримку президента Володимира Путіна», – повідомили в районній адміністрації: «Провела акцію вчителька англійської мови Дуняханум Байрамова».
Після дзвінка журналістів до школи цей пост був видалений.
Директор школи Руслан Байрамов сказав, що ініціаторами акції нібито були самі діти.
«Діти самі хотіли і попрохали вчительку провести цю акцію», – сказав він.
Байрамов також заявив, що у школі не знали про те, що це заборонено російським законодавством.
«Так? Тоді більше не проведемо», – відповів директор.
Аналогічну акцію з портретами Путіна провели у школі імені Гаджибабаєва села Нижній Джалган Дербентського району Дагестану. На публікації в соціальних мережах звернули увагу співробітники проекту «Карта порушень» руху на захист прав виборців «Голос», а громадський активіст Марат Ісмаїлов і журналіст телерадіокомпанії «Дагестан» Діна Бійгішієва звернулися зі скаргою до виборчої комісії республіки.
Оригінал матеріалу – на сайті спецпроекту «Настоящее время»