Державний проєкт «Хочу найти», презентований на початку року українською розвідкою для родичів полонених в Україні військових РФ, заявив, що в Курській області Росії в полон потрапило «дуже багато» російських військовослужбовців.
За повідомленням у телеграмі проєкту, йдеться як про строковиків, так і про контрактників і мобілізованих.
«Є дані і щодо загиблих, чиї тіла не забрали бойові товариші під час відступу», – йдеться в повідомленні.
Точного число російських військових, що потрапили в полон, у проєкті не назвали. Радіо Свобода поки не може перевірити ці дані з незалежних джерел.
Тим часом, у Курській області Росії 7 серпня оголосили надзвичайну ситуацію, повідомив виконувач обов’язків губернатора регіону Олексій Смирнов.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Кірбі: США зв’яжуться з українськими колегами для «кращого розуміння» ситуації у Курській області РФ«У Курській області зберігається складна оперативна ситуація у прикордонних районах. Для ліквідації наслідків заходу на територію регіону ворожих сил ухвалив рішення щодо запровадження з 7 серпня надзвичайної ситуації на території Курської області», – написав він у телеграмі.
6 серпня російська місцева влада заявила про спробу прориву кордону в Суджанському і Кореневському районах Курської області РФ. Міноборони РФ звинуватило українських військових в атаці російських позицій у Курській області РФ.
7 серпня начальник Генерального штабу Збройних сил РФ Валерій Герасимов, доповідаючи на нараді російському президенту Володимиру Путіну, заявив, що просування українських військових вглиб у Курській області РФ зупинене. За його словами, російські силовики нібито знищують «противника в районах, які розташовані безпосередньо біля кордону».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Курській області Росії оголосили надзвичайну ситуацію – в.о. губернатораВодночас російські телеграм-канали пишуть, що бої розпочалися вже на території міста Суджа Курської області, яке розташоване приблизно за 10 кілометрів від кордону. Раніше з’явилися непідтверджені повідомлення про те, що місто перебуває під контролем ЗСУ або, за іншою версією, «в оперативному оточенні».
Путін, коментуючи ситуацію у Курській області РФ, звинуватив Київ у «масштабній провокації».
Українська сторона російські заяви поки що не коментувала.
Російська служба Радіо Свобода встановила, що супутниковий знімок, зроблений уранці 6 серпня, підтверджує серйозні руйнування на міжнародному автомобільному прикордонному пропускному пункті «Суджа» у Курській області РФ на кордоні з Україною. Раніше фото пункту пропуску, зроблену українським дроном, опублікували російські й українські телеграм-канали. Поки неясно, чи йдеться про наслідки українського обстрілу і ударів дронами, чи, навпаки, пункт був пошкоджений внаслідок дій російської армії у відповідь.
За кількасот метрів від пункту пропуску розташована газовимірювальна станція «Суджа», яка, як пише нафтогазовий аналітик Михайло Крутіхін, є «єдиним входом російського газу для транзиту через Україну». На супутникових знімках немає слідів ушкодження станції, російські телеграм-канали пишуть, що ЗСУ встановили над нею контроль. Незалежних підтверджень цим заявам немає. Контракт на транзит російського газу Київ і Москва уклали у 2019 році, його дія спливає 31 грудня 2024 року. Обидві сторони кілька разів заявляли, що не мають наміру продовжувати його після цього терміну.
На тлі повідомлень про події у Курській області РФ дещо зменшилась кількість боїв на фронті. За даними Генштабу ЗСУ, станом на 16:00 7 серпня їх було 54.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Чи має Україна право? Реакції на події у Курській області Росії