У Кірово-Чепецькому районному суді Кіровської області Росії 13 квітня відбудеться засідання, на якому мають розглянути питання про умовно-дострокове звільнення кримського політв'язня Олександра Костенка. Про це повідомив російський адвокат Дмитро Сотников на своїй сторінці у Facebook.
За словами Сотникова, під час засідання, сторона захисту акцентуватиме на тому, що в Костенка малолітня донька, хвора мати, а також безвісти зник батько. Крім того, сам Костенко має проблеми із здоров’ям – йому зламали руку під час перебування в сімферопольському СІЗО.
«Наші процесуальні противники, ймовірно, говоритимуть, що 03.04.2016 Костенку було винесено догану за те, що він не привітався зі співробітником адміністрації ІК-5 і що він перебуває на профобліку щодо екстремізму. Також у Костенка були труднощі з працевлаштуванням через зламану руку», – повідомив Сотников.
Олександру Костенку в Криму присудили чотири роки і два місяці тюремного ув'язнення. За версією слідства, 18 лютого 2014 року під час «масових заворушень» у Києві Костенко завдав тілесних ушкоджень співробітнику кримського спецпідрозділу «Беркут». Активіст, як стверджують силовики, також без передбаченого законом дозволу зберігав за місцем проживання нарізний ствол.
Костенко не визнав своєї провини. Наприкінці лютого 2016 року президія підконтрольного Росії Верховного суду Криму розглянула касаційну скаргу захисту Костенка і винесла рішення залишити судові акти без змін, але більш жорстке покарання замінити ув’язненням на 3 роки і 6 місяців.
Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».