Рада з прав людини при президенті Росії звернулася до кількох російських владних структур із проханням не включати до списку «небажаних організацій» неформальне об’єднання правозахисників на окупованому українському півострові – Кримську польову місію.
Такого листа офіційні правозахисники надіслали до Генеральної прокуратури, міністерств юстиції та закордонних справ і до Ради федерації – верхньої палати російського парламенту.
У документі, розміщеному на сайті Ради з прав людини, зазначається, що Кримська польова місія не має статусу юридичної особи і не створювалася як організація, у неї немає бюджету. Вона з’явилася в березні 2014 року як неформальний проект правозахисників, які займаються моніторингом ситуації з правами людини в Криму на добровільних засадах.
У Раді з прав людини вважають, що включення Кримської польової місії до списку «небажаних організацій» юридично неможливе.
8 липня Рада федерації передала до Генеральної прокуратури, МЗС та Міністерства юстиції Росії так званий патріотичний стоп-лист – список із 12 іноземних неурядових організацій, що працюють у Росії, з метою їх можливого включення в список небажаних організацій. За законом, ухваленим у травні, ці організації будуть визнані «небажаними» і закриті, якщо їхня діяльність становить загрозу «основам конституційного ладу Росії, обороноздатності чи безпеки держави».
Росія анексувала український Крим у березні 2014 року. Більшість країн світу далі вважають окупований півострів частиною території України. Через такі дії Москви США, Євросоюз та інші країни запровадили проти Росії санкції.