Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив після закінчення зустрічі «нормандської четвірки» в ніч на вівторок, 14 квітня, що її учасники «у принципі» готові говорити про різні можливості введення миротворців до окупованої частини сходу України.
Як сказав український міністр у Берліні російському агентству «Інтерфакс», він порушив цю тему під час зустрічі і чітко окреслив логіку такої місії: «Це має бути місія підтримки мінських домовленостей».
За його словами, він чітко окреслив сфери, в яких така місія могла б і мала б бути корисною, і дискусія з цього приводу буде продовжена.
Зі свого боку, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив після зустрічі, що українська сторона порушила на ній тему миротворців, але «ця тема не отримала розвитку» й інші учасники її не коментували.
Інші учасники зустрічі міністрів закордонних справ України, Росії, Німеччини і Франції після її закінчення в ніч на вівторок, 14 квітня, не коментували цієї теми.
Україна пропонує міжнародній спільноті, в першу чергу ООН і ЄС, для виконання мінських домовленостей ввести в окуповану проросійськими сепаратистами і російськими військами частину сходу України миротворчу місію. Київ припускає, що найкращим форматом була б поліційна місія Європейського союзу з мандатом Ради безпеки ООН. На думку України, така місія мала б розташуватися в першу чергу на лінії контакту сторін збройного конфлікту, а також на непідконтрольній наразі Україні частині її кордону з Росією в цих окупованих регіонах. У такій місії не мала б права брати участі Росія як країна-агресор, вважають у Києві. Росія і підтримувані нею сепаратисти виступають проти такого формату миротворчої місії.