Доступність посилання

ТОП новини

НАБУ відкрила Мартиненку та його захисникам список інкримінованих злочинів


Колишній депутат від «Народного фронту» Микола Мартиненко
Колишній депутат від «Народного фронту» Микола Мартиненко

Детективи Національного антикорупційного бюро України 9 січня за дорученням прокурора САП відкрили колишньому голові комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу Миколі Мартиненку та його захисникам доступ до матеріалів кримінального провадження за фактами заволодіння коштами ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» та ДП «НАЕК «Енергоатом». Про це повідомляє сайт НАБУ.

Бюро повідомляє, що екс-депутат підозрюється у вчиненні злочинів, кваліфікованих за ч.3 ст.27, ч.5 ст.191 («Організація заволодіння організованою групою чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого в особливо великому розмірі»); ч.1 ст.255 («Створення злочинної організації з метою вчинення особливо тяжких злочинів, керівництві такою організацією, участі у ній та у злочинах, вчинюваних такою організацією»); ч.3 ст.27, ч.4 ст.28, ч.5 ст.191 («Організація заволодіння злочинною організацією чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого в особливо великому розмірі»); ч.3 ст.27, ч.4 ст.28, ч.3 ст.209 Кримінального кодексу України («Організація легалізації (відмивання) злочинною організацією доходів, одержаних злочинним шляхом, вчиненою в особливо великому розмірі»).

Серед інших підозрюваних у провадженні, додають у НАБУ, – чинні керівники ДП «СхідГЗК», Державного концерну «Ядерне паливо», НАК «Нафтогаз «України», ПАТ «Об'єднана гірничо-хімічна компанія» та структурного підрозділу ДП «НАЕК «Енергоатом».

20 квітня 2017 року детективи НАБУ і прокурори САП затримали колишнього депутата Верховної Ради Миколу Мартиненка і першого заступника голови правління НАК «Нафтогаз України», колишнього голову спостережної ради Одеського припортового заводу Сергія Перелому. Їх підозрюють за статтями «створення злочинної організації» і «привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем» у рамках справи про розтрату коштів державного підприємства «СхідГЗК». Обидва заперечують свою провину.

Микола Мартиненко назвав справу проти себе політичною і заявив, що його «кінцева мета» – довести безпідставність всіх звинувачень проти себе. За словами екс-депутата, він має намір співпрацювати зі слідством.

22 квітня суд відпустив Миколу Мартиненка на поруки 18 депутатів Верховної Ради, міністра молоді та спорту Ігоря Жданова й заступника голови Центральної виборчої комісії Андрія Магери.

XS
SM
MD
LG