Доступність посилання

ТОП новини

Ліван: п’ятеро людей загинули внаслідок стрілянини по мітингу в Бейруті


Як заявили ліванські військові, учасники потрапили під обстріл, коли прямували до району Адлійя, де розташована будівля
Як заявили ліванські військові, учасники потрапили під обстріл, коли прямували до району Адлійя, де розташована будівля

Внаслідок обстрілу загинули п’ятеро учасників протесту, організованому рухами «Хезболла» та «Амаль», у столиці Лівану Бейруті. Ще 30 отримали поранення.

Учасники мітингу вимагали звільнення судді, який очолює розслідування вибуху в порту міста, який стався минулого року.

Міністр внутрішніх справ Бассам Мавлаві змінив попередні дані, заявивши, що загинули п’ятеро людей, а не шестеро. Як заявив Мавлаві на пресконференції, декого з жертв вбили пострілами в голову.

Протестувальники збиралися біля Палацу правосуддя, коли почалася стрілянина. Як заявили ліванські військові, учасники потрапили під обстріл, коли прямували до району Адлійя, де розташована будівля.

Читайте також: У Лівані щонайменше 28 людей загинули внаслідок вибуху бензовоза

У наступній заяві збройні сили попередили, що використовуватимуть бойові патрони, вимагаючи від цивільних залишити територію.

Прем’єр-міністр Наджиб Мікаті закликав до відновлення спокою і застеріг від спроб втягнути Ліван у насильство.

Наразі невідомо достеменно, хто причетний до обстрілів.

Сутички почалися невдовзі після того, як суд відхилив вимогу двох колишніх міністрів відсторонити суддю Тарека Бітара, який розслідує вибух у порті Бейруту в серпні 2020 року. Його звільнення вимагали, зокрема, представники шиїтського збройного угруповання «Хезбола», які вважають Бітара упередженим.

Суддя добивається допиту кількох високопоставлених політиків та співробітників служби безпеки, у тому числі прибічників «Хезболли», яких підозрює в недбалості, яка могла спричинити вибух.

Читайте також: Селітра, яка зруйнувала кілька кварталів у Бейруті, належала фірмі з орбіти бізнесмена з Дніпра – OCCRP

Вибух у порту Бейрута 4 серпня 2020 року називають одним із найбільших неядерних вибухів в історії. Загинули понад 200 людей, понад 300 тисяч залишилися без даху. Катастрофа завдала збитків на 15 мільярдів доларів у країні, яка вже потерпала від економічної кризи.

Більшість ліванців вважає причиною катастрофи корумпованість влади і недбалість чиновників. Вибухонебезпечний матеріал тривалий час зберігався в порту без належних заходів безпеки.

Встановлюйте новий застосунок Радіо Свобода на смартфони та планшети Apple і Android.

XS
SM
MD
LG