Доступність посилання

ТОП новини

Італія звільнила іранця, про екстрадицію якого просили США через атаку дрона в Йорданії


Бізнесмена Мухаммада Абедіні заарештували в Італії в грудні 2024 року на запит США
Бізнесмена Мухаммада Абедіні заарештували в Італії в грудні 2024 року на запит США

Громадянин Ірану 38-річний Мухаммад Абедіні повернувся додому після звільнення в Італії, незважаючи на запит Вашингтона про його екстрадицію до Сполучених Штатів через ймовірну причетність до смертоносної атаки безпілотника в Йорданії. Про це повідомляє іранська служба Радіо Свобода.

Абедіні звільнили 12 січня, через чотири дні після звільнення Тегераном 29-річної італійської журналістки та подкастерки Сесілії Сали, хоча жодна сторона не заявляла про обмін ув’язненими.

Після того, як Італія заявила вранці в неділю про звільнення Абедіні, іранські Міністерство закордонних справ та судові органи оголосили, що він прибув до Ірану.

Бізнесмена Абедіні заарештували в Італії в грудні 2024 року на запит США.

Вашингтон звинуватив його в постачанні сучасної технології безпілотників іранським військовим в порушення санкцій США, а також у ймовірній причетності до атаки безпілотників на американську базу в Йорданії в січні 2024 року, внаслідок якої загинули троє солдатів.

Читайте також: Швейцарія вимагає від Ірану відповідей після смерті свого громадянина у в’язниці

Міністерство юстиції США заявило, що Абедіні був засновником і директором іранської компанії, яка «виробляє навігаційні модулі, що використовуються в програмі військових безпілотників» Корпусу вартових Ісламської революції Ірану.

Міністерство закордонних справ Ірану заявило, що арешт Абедіні був «непорозумінням», яке було вирішено в ході переговорів між іранською та італійською розвідками.

Італійська газета Corriere della Sera повідомила, що Абедіні був звільнений з міланської в’язниці рішенням апеляційного суду на підставі рішення міністра юстиції Карло Нордіо.

Міністерство юстиції Італії заявило, що згідно з угодою країни з Вашингтоном, екстрадиція можлива лише в тому випадку, якщо передбачуваний злочин карається за законодавством обох країн.

«Поведінка, яку закидають іранському громадянину як «злочинне об’єднання з метою порушення IEEPA», (не – ред.) карається італійською кримінальною системою», – заявили у відомстві, посилаючись на Закон США про надзвичайні міжнародні економічні повноваження президента.

Читайте також: Новий президент Лівану та урок для України. До чого тут тактика Путіна?

Вашингтон також звинувачує іранця у «злочинному співтоваристві з метою надання матеріальної підтримки терористичній організації, що призвело до загибелі людей». Однак Міністерство юстиції Італії заявило, що не було запропоновано жодних доказів для цих звинувачень.

У Вашингтоні не прокоментували звільнення Абедіні.

Сала, яка була заарештована 19 грудня поліцією Тегерана за її «журналістську діяльність», була звільнена 8 січня та повернулася додому.

Прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні заявила в дописі на X, що Салу звільнили «завдяки напруженій роботі на дипломатичних і розвідувальних каналах».

Журналістку, яка має подкаст під назвою Stories про життя в різних куточках світу, утримували понад тиждень, перш ніж іранська влада підтвердила її затримання.

Арешт спровокував дипломатичне зіткнення між Тегераном і Римом, а міністр оборони Італії Гвідо Крозетто назвав її арешт «неприйнятним».

Іран регулярно звинувачують в арештах громадян із подвійним громадянством і західних громадян за фальшивими звинуваченнями, щоб використовувати їх для тиску на країни Заходу.

Форум

XS
SM
MD
LG