Доступність посилання

ТОП новини

Грузія отримала запрошення на саміт НАТО попри закон про «іноземних агентів»


«Ми хочемо, щоб вони зрозуміли, що шлях, яким вони рухаються, і риторика, яку вони використовують щодо Заходу, несумісні з тим, чого хочуть 80 відсотків громадян Грузії», – сказав Джеймс О’Браєн
«Ми хочемо, щоб вони зрозуміли, що шлях, яким вони рухаються, і риторика, яку вони використовують щодо Заходу, несумісні з тим, чого хочуть 80 відсотків громадян Грузії», – сказав Джеймс О’Браєн

Грузія отримала запрошення взяти участь у заходах партнерства на майбутньому саміті НАТО у Вашингтоні, повідомив 24 червня помічник держсекретаря США у справах Європи і Євразії Джеймс О’Браєн.

Запрошення надійшло, незважаючи на ухвалення в Грузії широко критикованого закону про «іноземних агентів».

На пресконференції О’Браєн засудив закон, ініційований партією «Грузинська мрія», який деякі опоненти назвали скопійованим із відповідного російського законодавства.

«Насильство проти опозиціонерів, насильство проти громадянського суспільства, московський закон про іноземних агентів [і] очевидне рішення присудити новий порт китайській компанії – несумісні з бажанням приєднатися до міжнародних організацій під егідою США і ЄС», – сказав О’Браєн.

Водночас він наголосив, що грузинський народ хоче інтеграції в ЄС і НАТО.

«Ми хочемо, щоб вони зрозуміли, що шлях, яким вони рухаються, і риторика, яку вони використовують щодо Заходу, несумісні з тим, чого хочуть 80 відсотків громадян Грузії, – сказав О’Браєн. – Ми намагаємося якомога чіткіше пояснити, що є спосіб відійти від шляху, який вони обрали».

Парламент Грузії, який контролює партія «Грузинська мрія», нещодавно остаточно ухвалив так званий закон про іноземних агентів, подолавши вето президентки Саломе Зурабішвілі.

Закон вимагає від неурядових організацій і медіагруп, які отримують щонайменше 20 відсотків свого фінансування з-за меж країни, реєструватися як організації, «що переслідують інтереси іноземної держави».

Порушення можуть призвести до штрафу в еквіваленті понад 9000 доларів.

Закон створений за моделлю подібного законодавства в Росії, яке було ухвалене 2012 року й поступово розширювалося й посилювалося, щоб охопити ширші групи громадянського суспільства, правозахисників, медіаорганізацій. У Росії закон призвів до закриття десятків організацій, а активістів і журналістів змусив залишити країну.

У Грузії законодавці ухвалили закон, незважаючи на застереження з боку Європейського союзу і Сполучених Штатів.

Протестувальники влаштовували щовечірні демонстрації біля будівлі парламенту в Тбілісі, часто вступаючи в сутички з поліцейськими.

Читайте також: Боррель: ЄС «глибоко шкодує» про подолання вето на закон про «іноагентів» у парламенті Грузії

Форум

XS
SM
MD
LG