Доступність посилання

ТОП новини

ДБР підозрюють експосадовця Міноборони та співробітників ДП у закупівлі неякісних кулеметів


За даними слідства, посадовці в 2022 році мали поставити на фронт 400 сертифікованих великокаліберних кулеметів (ілюстраційне фото)
За даними слідства, посадовці в 2022 році мали поставити на фронт 400 сертифікованих великокаліберних кулеметів (ілюстраційне фото)

Державне бюро розслідувань повідомило про підозру колишньому директору одного з департаментів Міністерства оборони та двом керівникам державного підприємства через постачання військовим бракованих кулеметів – про це повідомили 14 січня ДБР та Офіс генерального прокурора.

За даними слідства, посадовці в 2022 році мали поставити на фронт 400 сертифікованих великокаліберних кулеметів. Натомість вони «провернули оборудку, за якою замість якісної зброї у війська потрапили дешеві аналоги, що не придатні для використання за призначенням». Також військові отримали лише половину кулеметів від заявленої кількості.

«200 закуплених за державний кошт кулеметів не мали жодного маркування, відповідної технічної документації та жодних супровідних документів. Під час їхнього бойового використання зброя не могла вести безперервну стрільбу та після перших пострілів взагалі виходила з ладу, через руйнування частин та механізмів», – повідомляє бюро.

Читайте також: ДБР передало до суду справу про закупівлю неякісних бронежилетів на 1,4 мільярда гривень

Правоохоронці оцінюють збитки державному бюджету в понад 193 мільйонів гривень, а також вказують на те, що постачання неякісної зброї наражало українських військових на небезпеку.

Офіс генерального прокурора уточнює, що трьом фігурантам повідомили про підозру у привласненні та розтраті майна та перешкоджанні законній діяльності Збройних сил України. Двом керівникам держпідприємства також повідомили про підозру в службовому підробленні. Наразі вирішується питання про обрання їм запобіжних заходів.

Імені колишнього посадовця, чинних керівників державного підприємства та його назву відомства не розголошують. Зазначається, що розслідування відбувалося за сприяння керівництва Міноборони. Міністерство не коментувало ситуацію публічно.

Читайте також: ДБР: суд взяв під варту експосадовця Міноборони, який «списав» Гринкевичу майже 94 млн грн пені

Водночас, як повідомляє ДБР, йдеться про того ж експосадовця, якому в січні 2024 року повідомили про підозру в спробі розкрадання 1,5 млрд гривень державних коштів на закупівлі снарядів для української армії.

У тій справі фігурують кілька прізвищ, в тому числі колишній керівник департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони Олександр Лієв, який заперечував звинувачення.

Форум

XS
SM
MD
LG