Державний департамент США оголосив про заборону видачі віз особам, відповідальним за підрив демократії в Грузії або причетним до цього.
Як йдеться у заяві департаменту, ці візові обмеження стосуються приблизно 20 людей, включаючи міністрів, членів парламенту, співробітників правоохоронних органів і служб безпеки, а також приватних осіб.
«Сполучені Штати рішуче засуджують жорстоке і невиправдане насильство партії «Грузинська мрія» проти грузинських громадян. «Грузинська мрія» відвернулася від євроатлантичного майбутнього Грузії, якого прагне переважна більшість грузинського народу і яке передбачає грузинська конституція. Ми прагнемо до того, щоб на високопосадовців, відповідальних за підрив демократії або причетних до нього, були накладені візові обмеження», – йдеться у заяві.
Держдеп також анонсував додаткові заходи, включаючи санкції, щоб притягнути до відповідальності тих, хто підриває демократію в Грузії.
Вашингтон зазначає, що сьогоднішні його дії демонструють рішучість США і доповнюють раніше оголошені заходи, які стосуються понад 100 осіб, пов’язаних з «Грузинською мрією», та членів їхніх родин.
Протести у Грузії відбуваються щодня з 28 листопада. Вони почалися після того, як прем’єр-міністр Іраклій Кобахідзе заявив про зупинення переговорів щодо вступу до ЄС до 2028 року. При цьому прем’єр сказав, що грузинська влада залишається вірною своїй меті і країна буде готова до вступу до ЄС до 2030 року.
За даними МВС країни, у ході акцій затримали понад 400 осіб: 30 – притягли до кримінальної відповідальності, стосовно 372 громадян відкрили адміністративні справи.
Понад 300 затриманих, за даними Transparency International, зазнавали тортур і нелюдського поводження. 80 протестувальникам після затримання було необхідне стаціонарне лікування.
За придушення протестів санкції проти засновника владної проросійської партії «Грузинська мрія» Бідзіни Іванішвілі й керівництва Міністерства внутрішніх справ запровадили країни Балтії. Україна внесла до списку санкцій Іванішвілі й ще 19 осіб.
Форум