Доступність посилання

ТОП новини

Хочете жити до 1000 років? Вживайте нікотинамідаденіндинуклеотид!


Скільки існує людство, навряд чи легко було знайти людину, яка б не мріяла про довге та здорове життя (або, принаймні, про здорову старість). Різні анти-вікові засоби догляду утворюють багатомільярдну індустрію, але за словами деяких науковців, на справжню боротьбу зі старінням фінансування й досі бракує. Тим не менш, це не заважає вченим продовжувати дедалі більше наближатися до створення «фонтану молодості».

«Людина, яка досягне 1000-річного віку, вже народилася»

Дерматологи наполегливо рекомендують починати користуватися кремами від зморшок вже з 20 років, йдеться у новій статті Business Insider. Та останні досягнення науковців у боротьбі зі старінням можуть означати, що незабаром такі засоби людині взагалі не знадобляться.

Деякі вчені розглядають старіння як хворобу, яку можна подолати

Деякі вчені переконані: старіння є нічим іншим, як вид несправності людської природи, можливо, навіть вид захворювання, яке насправді можна подолати.

Старіння – «це результат «сміттєвого матеріалу», який наші клітини не можуть зламати», – посилається на слова засновника дослідницького центру SENS Research Foundation та науковця Обрея Ґрея Futurism.

Ґрей вважає, що людське тіло – це машина, яка може прослужити достатньо довго в умовах належного догляду.

Багато людей мріють про здорову старість, ілюстраційне фото
Багато людей мріють про здорову старість, ілюстраційне фото

Людське тіло – це машина, яка може прослужити достатньо довго в умовах належного догляду

Однак суттєвою проблемою є те, що на дослідження, які дійсно поклали б край старінню, необхідне значне фінансування, якого наразі бракує. Та Ґрей з тих вчених, хто вважає, що «людина, яка досягне 1000-річного віку, вже народилася». Цими словами він натякає на те, що досліди у боротьбі зі старінням принесуть результати вже у цьому столітті, мовиться у статті. Але наразі з такими заявами вченого можуть погодитися не всі.

«Фонтан молодості»

А поки команда Ґрея не покладає рук в проведенні досліджень, інша група науковців з Медичної школи Гарвардського університету вірить у те, що вони змогли наблизитися до створення «фонтану молодості» за допомогою органічної сполуки, що має назву нікотинамідаденіндинуклеотид, або скорочено НАД.

Це одна з найважливіших молекул для життя, «яка зустрічається у всіх живих клітинах і є критичною для регулювання клітинного старіння та підтримання належної функції всього організму», – повідомляє Time.

З часом рівень НАД знижується як у людей, так і у тварин. Та дослідникам вдалося виявити, що відновлення НАД у старих мишей змусило їх виглядати та поводитися значно молодше та жити довше, йдеться у статті.

Вчені вже не могли розпізнати різницю між тканинами 2-річної та 4-місячної миші

Вони почали додавати тваринам компонент, що підвищує рівень НАД, в воду.

«Через пару годин рівень НАД у мишей значно підвищився. А приблизно за тиждень ознаки старіння в тканинах і м’язах старих мишей настільки змінилися, що дослідники більше не могли розпізнати різницю між тканинами 2-річної та 4-місячної миші», – зазначає автор.

Лабораторна миша, ілюстраційне фото
Лабораторна миша, ілюстраційне фото

Наразі вчені намагаються досягти подібних результатів також і у людей. Ті, хто приймав спеціальні добавки, відмічають покращення самопочуття та значно меншу втомлюваність.

Компанія Elysium, тим часом, вже продає подібну харчову добавку Basis, яка містить сполуки здатні стимулювати рівні НАД у людей. Тим часом ові дослідження дають надію на те, що вже незабаром такі удосконалені добавки суттєво продовжать життя та здоров’я людей.

Та навіть ще до того, як вченим вдалося запропонувати світові реальну пігулку вічної молодості та здоров’я, багато хто почав висловлювати стурбованість потенційною проблемою перенаселення та відсутності достатньої кількості природніх ресурсів.

Також виникла й низка етичних питань. Дехто занепокоєний тим, що лише заможні люди будуть здатні дозволити собі вічну молодість та здоров’я, у той час як інші не матимуть таких привілей. Це може суттєво поглибити прірву нерівності між бідними та заможними.

  • Зображення 16x9

    ​Тетяна Савчук

    Приєдналася до Української редакції Радіо Свобода у 2017 році. Здобула ступінь магістра з міжнародних відносин та дипломатії в Англо-американському університеті у Празі. Продюсерка соціальних мереж. 

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG