Доступність посилання

ТОП новини

Українські політики ласі до розкошів (світова преса)


©Shutterstock
©Shutterstock

Нідерландське видання De Volkskrant розмірковує над оприлюдненням даних про багатства, якими володіють українські можновладці. Німецький часопис Die Welt також приділяє увагу темі того, чим саме володіє український політикум. А британська газета The Guardian розміщує інтерв’ю керівника служби британської розвідки МІ5 про дедалі агресивнішу поведінку Росії.

Одне з найпопулярніших періодичних видань Нідерландів De Volkskrant публікує матеріал «Українські політики люблять дорогі вина і годинники, згідно з оприлюдненими списками». У підзаголовку додається, що в Україні люди шоковані оприлюдненням списків багатств місцевих політиків. Нідерландський часопис додає, що проект з е-декларування було засновано за ініціативи Програми розвитку ООН для спроби протидії всеосяжній корупції в Україні. Нідерландська газета зазначає, що система електронного декларування в Україні подає цікавий погляд на величезні багатства, якими володіють українські керівники. Далі видання наводить приклад мера Дніпра Бориса Філатова, який кілька років тому купив квиток на космічний політ вартістю 1,3 мільйони євро. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман та його дружина, окрім мільйона євро на банківському рахунку, мають ще й 460 тисяч євро готівкою, а також колекцію коштовних годинників.

De Volkskrant пише далі, що ці дані проливають також світло на деякі, скажімо так, не зовсім типові хобі українських можновладців. Наприклад, депутат Верховної Ради Ігор Мосійчук, який збирає старовинну зброю, має у своїй незвичній колекції турецький ятаган XVI сторіччя та есесівський кинджал часів Другої світової війни. Політик Михайло Добкін репрезентує опозицію в українському парламенті, він зберігає в себе 1780 пляшок колекційного вина, а також старовинний примірник російського роману «Анна Кареніна» вартістю 5 тисяч євро. Далі часопис наводить слова голови правління «Центру протидії корупції» Віталія Шабуніна, враженого масштабами корупції в Україні:він не може собі уявити, щоб якийсь європейський політик витрачав гроші на колекцію пляшок вина по 10 тисяч євро кожна. Насамкінець нідерландський часопис вказує: від часу Революції на Майдані Україна перебуває в стані економічної кризи, а заробітна плата в Україні складає, в середньому, 180 євро на місяць.

«Українські політики люблять дорогі вина і годинники, згідно з оприлюдненими списками»

Цієї ж теми стосується публікація у німецькому часописі Die Welt під назвою «Порошенко володіє компаніями, а Кличко сімома велосипедами». У матеріалі мовиться, що новий закон в Україні зобов'язує державних службовців та членів уряду оприлюднювати їхні статки. Видання повідомляє, що понад 100 тисяч державних службовців та урядовців оприлюднили деталі того, чим володіють. Найбагатшим виглядає президент України Петро Порошенко, який повідомив, що має у банку 23,7 мільйона євро і володіє більш ніж сотнею компаній у низці країн, зокрема Росії. Далі німецький часопис посилається на публікацію газети «Новое время», додаючи, що загальні статки президента Порошенка становлять 867 мільйонів євро. Саме цей показник, як пише газета, виводить президента України на четверте місце серед найбагатших людей у країні після трьох олігархів.

Die Welt пише також, що прем'єр-міністр України Володимир Гройсман задекларував, серед іншого, 913 тисяч євро готівкою і 9 коштовних годинників. Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив, що є власником трьох квартир, одна з яких, як наголошує німецьке видання, має загальну площу 657 квадратних метрів. Аваков також має винний льох з 750 пляшками колекційного вина і колекцію творів мистецтва, поміж яких полотно роботи Пабло Пікассо. Декларування статків державних службовців та урядовців в Україні, як пише газета, є внеском України у боротьбу з корупцією і просуванням до прозорості. Німецький часопис також пише: міський голова Києва Віталій Кличко задекларував 7 велосипедів, він володіє фондами на суму понад 9 мільйонів євро.

«Хто найбагатший? Порошенко володіє компаніями, а Кличко сімома велосипедами»

Британський часопис The Guardian публікує статтю «Голова британської розвідки МІ5: дедалі агресивніша Росія більше загрожує Сполученому Королівству». Газета пише, що у своєму першому інтерв’ю британській пресі за 107-річну історію існування МІ5, керівник британської розвідувальної служби Ендрю Паркер заявив: Росія надалі загрожує стабільності Великої Британії, використовуючи цілий арсенал знарядь і тактики. Паркер додав, що коли увага британської розвідки переважно концентрується на боротьбі з ісламським екстремізмом, дії Росії дедалі більше загрожують Британії. Керівник британської розвідки також сказав у своєму інтерв’ю часописові, що Москва використовує цілий набір державних органів та владних повноважень, аби проштовхувати свою закордонну політику у дедалі агресивніший спосіб. Тут ідеться про застосування пропаганди, шпигунства, диверсійної діяльності та кібер-нападів. Росія активно працює у Європі та Сполученому Королівстві, каже Паркер, і мета МІ5 стати цьому на заваді.

Ендрю Паркер зазначив: Росія має велику кількість шпигунів у Сполученому Королівстві, проте новим чинником російської шпигунської діяльності, на відміну від доби Холодної війни, стало кібернетичне шпигунство. Росіяни простягають свої шпигунські інтереси до британських військових таємниць, промислових проектів та британської урядової і закордонної політики. Паркер каже, що Росія чітко визначає свою позицію як антизахідну і діє при цьому відповідним чином. Все це, на думку Паркера, чітко видно за кроками Росії в Україні та Сирії. Часопис зауважує, що відносини між Заходом та Росією погіршились від часу анексії Москвою українського Криму.

«Голова британської розвідки МІ5: дедалі агресивніша Росія більше загрожує Сполученому Королівству»

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG