Корінний москвич Роман Торговицький, що живе у Сполучених Штатах, українському загалу став відомим після кількох одиничних протестів проти виступів у США російських зірок, що підтримують політику Путіна.
Згодом Роман взявся за більш кропітку справу, він вчить українських військових і волонтерів позбуватися стресу. Рішення допомагати українцям боротися за краще майбутнє прийняв ще під час Євромайдану.
«Під час поховання Небесної сотні, я дав собі слово, що постараюсь зробити усе можливе, аби допомогти людям, які постраждали. Ідея проекту полягає в тому, щоб допомогти українцям створити сучасну реабілітаційну систему», – каже активіст.
Тож Роман, доктор біомедичних наук, заснував і очолив благодійний проект «Поранені солдати України». Він вірить, що найкращою допомогою українським солдатам можуть бути лише такі ж як вони військові. Непрофесійні психологи, а їх бойові товариші, що не з книжок знають, що таке війна.
«Коли воїн лежить у госпіталі без ноги, не розуміючи, що робити далі, адже з людини, яка намагалась рухати українське суспільство, він перетворився у людину, яка, на його погляд, стала ярмом для цього суспільства, і коли до нього приходить такий же боєць, у якого теж немає якоїсь кінцівки, але який переповнений енергією, цей момент зустрічі вже має колосальне терапевтичне значення», – розповідає Роман Торговицький.
З початку лютого цього року Роман спільно з датськими фахівцями вчить українських солдатів долати посттравматичний стрес й обирати активність замість депресії. Роман запевняє, вміння відключити негативні емоції нині потрібні також і волонтерам, як в Україні, так і за кордоном. Саме тому у Вашингтоні ділиться власною системою боротьби зі стресом з волонтерами.
Волонтер і віце-президент «Об’єднання допомоги Україні» Руслан Замарай, який вже понад рік свій вільний час присвячує збору гуманітарної допомоги для переселенців й медикаментів для бійців, на тренінг привів усю родину.
Я – вже цілий рік волонтер. Ми, справді, за цей рік дуже стомилися і я подумав, що буде дуже цікаво дізнатися, як позбавитися від цього стресуРуслан Замарай
«Мене зацікавило, що це зроблено для волонтерів. Я – вже цілий рік волонтер. Це така нова річ для мене і ми, справді, за цей рік дуже стомилися і я подумав, що буде дуже цікаво дізнатися, як позбавитися від цього стресу», – пояснює Руслан.
Костянтин Костенко прийшов на заняття навчитися керувати своїми емоціями.
«Відчуття, що ти справді не стоїш із автоматом, але ти переживаєш за рідних, за людей. І мені здається, що це дуже важливо, щоб люди мали якісь системи, які б допомагали їм виводити цей стрес», – каже Костянтин Костенко.
Роман Торговицький розповідає, що усі вправи, які показує відвідувачам на своїх заняттях, випробовував на собі, коли намагався побороти власні страхи й безсоння. Після довгих відвідин психологів і терапевтів, чоловік розробив систему самолікування й нині ділиться нею з тими, кому вона зараз так потрібна.
А в Україні, незабаром закінчать підготовку перші інструктори підготовлені у рамках проекту організованого Романом. Їх готують за унікальною методикою розробленою для датських ветеранів війни в Афганістані.
Українцям Роман радить долучатися до його проекту Wounded Warrior Ukraine, дивитися його відео-інструкції в Інтернеті щодо того, як контролювати власний страх чи стрес, і просто вірити, що це в їхніх силах.
На цю ж тему:
Якщо стрес у військових не лікувати, вони будуть гинути – активіст