Київ – На щорічній прес-конференції у Москві президент Росії Володимир Путін виглядав невпевненим. Показово, що він майже не згадував про Крим, а замість уподобаного ним раніше терміну «Новоросія» говорив про Південний Схід України. Утім, у промові Путіна були як примирливі, так і погрозливі мотиви.
Головне не що, а як промовляв президент Росії. З огляду на це позафракційний народний депутат України Борислав Береза каже, що прес-конференція Володимира Путіна йому сподобалася, адже російський президент виглядав зніяковілим та розгубленим.
Путін сам не вірив у те, що говорив – це було видно. Він відрізнявся від того Путіна, якого звикла бачити і Росія, і світова спільнотаБорислав Береза
«Путін сам не вірив у те, що говорив – це було видно. Він відрізнявся від того Путіна, якого звикла бачити і Росія, і світова спільнота», – зазначає парламентар.
Соціальний психолог Віктор Пушкар також зазначає, що російський президент тримає себе вже не так самовпевнено. За його словами, Путін «вже перестає грати роль крутого мачо».
Путін не хвалився з приводу «Крим наш»
Найбільш невпевнено Путін виглядав на початку прес-конференції, коли, характеризуючи фінансово-економічну ситуацію в Росії, запевняв, що через два роки усе виправиться.
Путін визнає, що ситуація погана, але не хоче визнавати, що це наслідок його політикиВолодимир Фесенко
«Було таке відчуття, що текст, який він промовляє, сам по собі, а думки Путіна – самі по собі. Путін визнає, що ситуація погана, але не хоче визнавати, що це наслідок його політики», – каже політолог Володимир Фесенко.
У Путіна є розуміння конфлікту, але немає бачення того, як виходити з глухого кута.
«Його риторика щодо Заходу жорстка – про стіну, про кігті й зуби ведмедя… Він себе і свій народ переконує: ми праві. І сама фіксація – праві й не праві – свідчить про відчуття дуже серйозного конфлікту», – вважає Володимир Фесенко.
Також дуже показовим є те, що Путін, підбиваючи підсумки року, не згадував про Крим. Що ж до України, то в словах російського президента одночасно були і примирливі,і погрозливі мотиви. За словами Володимира Фесенка, таке враження, що в Путіна в одній руці оливкова гілка миру, а в іншій – автомат Калашникова.
«Багато тих штампів, які використовувалися раніше: зокрема в оцінці того, що в лютому в Україні відбувся збройний переворот», – зазначає політолог.
Також експерти звертають увагу на реакцію як журналістської аудиторії, так і росіян загалом: жарти Володимира Путіна часто не знаходили схвалення у вигляді аплодисментів.