Доступність посилання

ТОП новини

Гіркін повчає Путіна і погрожує йому Гаазьким трибуналом (світова преса)


На Росію чекають нові «бурхливі часи», якщо президент Путін зупинить ескалацію конфлікту на Сході України. Про це заявив на прес-конференції у так званому «Новоросійському інформаційному агентстві» у Москві громадянин Росії Ігор Стрєлков (Гіркін) – колишній так званий «міністр оборони» угруповання «ДНР», яке в Україні визнане терористичним. Цитати з його виступу наведені у виданні Window of Eurasia. У європейських ЗМІ тим часом обговорюють питання, чи справді російський підводний човен зазнав аварії у Швеції, перед тим незаконно перетнувши її морський кордон, і якщо так – де шукати екіпаж субмарини.

Журналіст Пол Ґобл у публікації у виданні Window of Eurasia пише про прес-конференцію одного з колишніх очільників угруповання «ДНР» Ігоря Стрєлкова (Гіркіна), який міркує над перспективами існування угруповань «ДНР» і «ЛНР» на Сході України. Стрєлков переконаний, що на Росію чекають «бурхливі часи» і серйозні соціально-економічні проблеми, якщо її президент Володимир Путін відмовиться від підтримки «Новоросії».

Стрєлков закликав Путіна продовжувати ескалацію конфлікту на Донбасі і надавати дієвішу підтримку «братам» із «ДНР» та «ЛНР», тим часом як наразі Путін не демонструє готовності цього зробити. На думку Стрєлкова, лише ескалація конфлікту з Україною і встановлення контролю над її територією врятують Путіна, для чого президент Росії повинен замінити свою «команду».

«Наступ почнеться з того моменту, коли Путін почне робити те ж, що почав робити Сталін після катастрофічних поразок 1941-го – тобто до ротації своєї застарілої ліберально-орієнтованої команди. Без цього будь-яка, навіть найправильніша і найрішучіша його дія буде зведена негідними виконавцями до бездарної і принизливої поразки», – цитує Стрєлкова (Гіркіна) Ґобл.

На думку Стрєлкова, у Росії є люди, які могли б увійти до оновленої путінської команди, здатної взяти під контроль Україну. «Пробувати треба. Мені абсолютно ясно одне: з нинішньою командою Путіну можна гарантовано доїхати лише до Гаазького трибуналу», – заявив Стрєлков (Гіркін).

Ґобл пов’язує агресивні закиди Стрєлкова на адресу президента Росії Путіна з тим, що сам Стрєлков є прихильником нинішнього очільника Кремля і щиро намагається йому допомогти як «знавець Новоросії». «Стрєлков грає на власному баченні Путіна як лідера, який має перетворити Росію на потужну державу, який здатен перемогти так, як він це робив раніше, у минулому», – вважає журналіст.

А колишній міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський переконує читачів видання Politico Magazine у тому, що президент Путін здійснив переворот у Росії. Для цього Путін використав «брудну війну» в Україні, тож збройний конфлікт в Україні не є суто українським, вважає Сікорський.

«Війна в Україні більш не торкається тільки України. Конфлікт змінив Росію. Це серйозніше від того, що вважають європейські лідери та дипломати: що Володимир Путін і його сили безпеки використовували туман війни в Україні, щоб замаскувати остаточне встановлення імперіалістичної диктатури у Москві», – пише видання. Для підтвердження цієї думки видання цитує Сікорського: «Я думаю, що психологічно диктаторський режим Путіна був створений приєднанням Криму. Це був момент, який нарешті переконав усіх, хто сумнівався. Це був Наполеон після Аустерліца. Це був Гітлер після падіння Парижа. Це був момент, який врешті-решт передав усе централізоване до рук Володимира Путіна», – сказав Сікорський у Politico Magazine.

Про агресивну політику президента Володимира Путіна європейські ЗМІ пишуть також у контексті «шпигунського», або ж «диверсійного» скандалу, що може спалахнути між Стокгольмом і Москвою. Норвезька газета Dagbladet інформує про стягування шведських ВМС до Стокгольмського архіпелагу, де наприкінці тижня, що минув, шведи перехопили незрозумілі переговори російською мовою і відзначили підводну активність у своїх морських водах. А латвійська газета Diena повідомила, що військово-морські спецслужби країн НАТО й окремі пеленгові системи Литви, Польщі і Швеції зафіксували сигнали SOS. Експерти не виключають, що його подає екіпаж підводного човна, який зазнав аварії біля берегів Швеції, зазначили латиші.

А британське видання The Wall Street Journal аналізує можливі наслідки «газових» переговорів між Україною, Росією та Євросоюзом, які заплановані на 21 жовтня.

Кореспондент видання в Україні Нік Щетко пише про попередні домовленості між президентами України і Росії Петром Порошенком і Володимиром Путіним, про які вони оголосили 17 жовтня після закінчення міланської зустрічі. Росія і Україна досягли попередньої домовленості про ціну на поставки газу взимку, відтак відповідні інституції і чиновники обох країн зможуть «підійти ближче» до угоди, яка б допомогла полегшити побоювання, що суперечка країн може порушити постачання газу до Європи через Україну, зазначив журналіст. Водночас він пише і про те, що на переговорах у Мілані представники України та ЄС сподівались на кращі результати, але у підсумку переконати Росію на меншу ціну за газ не вдалось. Видання наводить коментар міністра палива України Юрія Продана, наданий українським і західним журналістам після Мілана. Тоді Продан зазначив, що українці «готові далі продовжувати тристоронні переговори, готові і далі до вироблення компромісних рішень з Єврокомісією і російською стороною». Продан також звернув увагу на те, що запропонований у Мілані російською стороною «варіант протоколу суперечить попередньо узгодженим положенням».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG