Міністерство фінансів США 6 листопада додало одну фізичну особу та одну компанію до санкційного списку – за їхню ймовірну роль у допомозі президенту Республіки Сербської Мілораду Додіку та його синові в уникненні санкцій США.
Речник Держдепартаменту Метью Міллер заявив, що особа та компанія, додані до списку, належать до так званої «мережі патронажу» Додіка.
«Ця корупція підірвала довіру суспільства до державних інститутів Боснії та Герцеговини і верховенства права. Мережа Додіка дотримується агресивної стратегії, щоб обійти санкції США, а саме шляхом реструктуризації та відновлення корпоративних організацій, щоб приховати контроль і перевести активи компанії від певних організацій», – сказав Міллер.
Оголошення пролунало невдовзі після того, як Додік привітав Дональда Трампа з перемогою на президентських виборах у США.
Додік уже перебуває під санкціями США та Великої Британії за дії, які, за словами західних урядів, спрямовані на відокремлення Республіки Сербської від Боснії та Герцеговини.
У лютому він зустрівся з президентом Росії Володимиром Путіним і підтвердив, що Республіка Сербська не приєднається до санкцій Заходу проти Москви через її повномасштабне вторгнення в Україну.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Додік заперечує амбіції Республіки Сербської вийти зі складу Боснії і ГерцеговиниУ Міністерстві фінансів США заявили, що особа, яка потрапила під санкції, має ім’я Володимир Перішич, він є генеральним директором компанії Prointer ITSS, яка потрапила під санкції в червні. Компанія продовжує ухвалювати бізнес-рішення на основі вказівок сина Мілорада Додіка – Ігоря Додіка.
Компанія, внесена до санкційного списку, називається Elpring, її, за даними відомства, фактично контролює Ігор Додік.
«Сьогоднішні дії ще більше викривають кричущі спроби Ігоря Додіка уникнути санкцій США», – додав Міллер.
Сполучені Штати вважають, що Мілорад Додік підірвав Дейтонську угоду 1995 року, яка поклала край Боснійській війні 1992–1995 років. Мілорад Додік заперечив, що Республіка Сербська будь-коли проводила політику відділення або заперечувала суверенітет і територіальну цілісність Боснії та Герцеговини згідно з Дейтонською угодою.