Україна втретє представляє свій павільйон на Конференції ООН зі зміни клімату (СОР29). У фокусі уваги цьогоріч – «ключові екологічні ініціативи держави, бізнесу та громадськості», повідомило Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.
«Сьогодні в Баку відкривається COP29 – головний кліматичний саміт року ООН. Попри повномасштабну війну, Україна вже втретє представляє свій павільйон. Цьогоріч він присвячений темі спільних зусиль, що проростають у великі зміни», – йдеться в повідомленні.
За інформацією Міндовкілля, «головним матеріалом павільйону став український екологічний папір з живим насінням різнотрав’я». На ньому художниця Олександра Жумайлова створила зображення площею понад 120 кв.м, розмістивши 50 ключових екологічних ініціатив держави, бізнесу та громадськості України. Серед них – технології цифровізованого землеробства, розробки у сфері відновлюваної енергетики та розмінування, стартапи, що створюють папір з опалого листя, ловці вуглекислого газу, екологічна альтернатива пінопласту, мобільні заводи-принтери та інші українські інновації, що вже використовують у США, Великій Британії та Японії.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Конференція ООН зі змін клімату як шанс для Азербайджану підвищити свій статус на тлі критики«Важливий акцент зроблено на Формулі миру Президента Зеленського як платформи для формування міжнародних принципів екологічної безпеки, на головному принципі відновлення – build back greener, а також на необхідності відшкодування збитків, нанесених довкіллю через агресію Росії», – повідомили у Міндовкіллі.
11 листопада, в азербайджанській столиці Баку розпочинає роботу конференція ООН зі зміни клімату COP29. Цьогорічний саміт називають «фінансовим COP», оскільки вперше за 15 років буде розглянуто обсяг і структуру фінансування країн, що розвиваються, для підтримки заходів щодо боротьби зі зміною клімату.
Представники «Талібану» візьмуть участь у кліматичній конференції ООН – вперше після захоплення влади в Афганістані в 2021 році, повідомило 10 листопада національне екологічне агентство країни.