Голова Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Ґроссі планує відвідати Курську атомну електростанцію наступного тижня. Про це він повідомив газеті Financial Times.
Ґроссі має намір поговорити з керівниками станції, оцінити стан зовнішнього електропостачання і під’їзних шляхів. Він зазначив, що в результаті просування української армії вглиб Росії станція тепер перебуває в межах її артилерійської досяжності.
Голова МАГАТЕ зазначив, що близькість АЕС до бойових дій викликає «особливе занепокоєння», оскільки на станції функціонують два реактори.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ISW: Кремль запустив інформаційну кампанію для внутрішньої аудиторії щодо КурщиниМинулого тижня Росія звинуватила Україну в підготовці нападу на Курську АЕС. Зокрема, про це заявили представниця МЗС Марія Захарова, яка закликала ООН і МАГАТЕ засудити «провокацію», і Міноборони, яке пригрозило «заходами у відповідь».
Україна звинувачення заперечила. «Україна не має ні наміру, ні можливості робити якісь подібні дії. Росія має припинити поширювати небезпечну брехню», – заявив представник українського МЗС Георгій Тихий.
Курська АЕС розташована в безпосередній близькості від Курчатова і недалеко від двох найбільших міст регіону – Курська і Желєзногорська. Там встановлюють залізобетонні укриття, повідомив голова Курської області РФ Олексій Смирнов.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Шольц: Київ не консультувався з Берліном щодо плану Курської операції, але це обумовлено ситуацієюУкраїнська армія увійшла на територію Курської області Росії 6 серпня. З того дня у регіоні тривають бої.
ЗСУ заявляють про контроль над десятками населених пунктів, включаючи райцентр Суджа. Російська влада таку інформацію або заперечує, або не коментує. У Курській області діє режим надзвичайної ситуації федерального масштабу.
Із регіону на даний момент евакуювали понад 100 тисяч людей. Евакуація проходить також у прикордонних з Україною територіях Бєлгородської області Росії.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Чому Курська операція ЗСУ є пасткою для Путіна: пояснюємо