Участь Китаю у Глобальному саміті миру у Швейцарії могла б зробити практичний внесок у досягнення справедливого та довготривалого миру в Україні та відновлення її територіальної цілісності, йдеться 4 червня у заяві Міністерства закордонних справ України після заяв очільника МЗС Китаю Ван Ї щодо проведення мирного саміту за участі Росії.
Раніше голова дипломатичного відомства Китаю Ван Ї заявив журналістам, що 26 країн висловили підтримку бачення Пекіна щодо вирішення російсько-української війни. Ван Ї сказав, що вони шукають способи приєднатися до «спільних домовленостей», яких досягли Китай і Бразилія у вирішенні війни в Україні.
Натомість в українському МЗС наголосили, що всі країни, які «щиро прагнуть відновлення миру, мають працювати разом над його успішним проведенням, а не докладати зусиль, щоб підважити саміт».
Наголошено, що саме Україна, на території якої точиться війна, як сторона що повною мірою зазнає страждань від руйнівних наслідків російської агресії, має визначати, яким повинен бути мир.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Сі після переговорів із Путіним заявив про необхідність «політичного вирішення» війни РФ в УкраїніКитай відмовився від участі в мирній конференції у швейцарському Бюрґенштоку. Таке рішення Пекіну у МЗС пояснили тим, що на саміті не буде представлена Росія.
За даними Офісу президента, участь у Глобальному саміті миру, який відбудеться в Швейцарії, підтвердили 107 країн і міжнародних організацій.
Москва заявляла, що переговори про мир в Україні не матимуть сенсу без участі Росії. Речниця МЗС РФ Марія Захарова сказала, що будь-які дії щодо України, які «ігнорують позицію Росії», «відірвані від реальності».
Пекін раніше висунув свій «мирний план» із 12 пунктів із закликом до деескалації й остаточного припинення вогню в Україні. Захід скептично ставиться до пропозицій Китаю щодо політичного врегулювання в Україні. Цей план був значною мірою відхилений Заходом через відмову Китаю засудити Росію за вторгнення до свого суверенного сусіда і через те, що він повторює російські тези, зокрема звинувачення на адресу Заходу в неспровокованому вторгненні.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Китай не їде на Саміт миру в Швейцарії. Путін попросив чи є інші причини