Результати застосування Ізраїлем балістичних ракет повітряного базування під час нещодавніх ударів по Ірану, як очікується, викликатимуть інтерес серед потенційних покупців. Таке припущення висловлює агентство Reuters, зауважуючи, що більшість великих держав не застосовували таку зброю, віддаючи перевагу крилатим ракетам і планерним бомбам.
Армія оборони Ізраїлю заявила, що 26 жовтня завдала ударів трьома хвилями по іранських ракетних заводах та системах ППО. Військові спостерігачі стверджують на основі супутникових знімків, що серед цілей були будівлі, які раніше використовувалися для потреб іранської ядерної програми.
Високошвидкісні, високоточні балістичні ракети повітряного базування, такі як Rampage, виготовлені компанією Israel Aerospace Industries, мають кілька переваг, головна з яких – швидкість проникнення через оборону, пишуть автори публікації, посилаючись на британських та американських фахівців.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: США застерігають Іран від нової атаки на ІзраїльКрилаті ракети для щільної інтегрованої протиповітряної оборони є легшою метою, ніж балістичні ракети. Але пуски балістичних ракет здійснюються з уже відомих позицій і такі ракети не можуть змінювати свій курс під час польоту.
Офіційний представник ВПС США на умовах анонімності сказав агентству Reuters, що балістичні ракети повітряного базування наразі не застосовуються у військових діях США.
Балістичні ракети наземного базування, які Іран двічі використав для атаки на Ізраїль цього року і які Україна та Росія використовували з моменту повномасштабного вторгнення Москви у 2022 році, поширені в арсеналах багатьох країн. Те ж стосується і крилатих ракет.