Одним із головних завдань 21-го міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, який відкривається в Києві, є довести інтернаціональній аудиторії, що про Україну не треба забувати. Про це 30 травня Радіо Свобода (програма Свобода.Ранок) розповіла програмна директорка Docudays UA Юлія Коваленко.
«Ми перетворюємося на країну, з якої часто лунає одне і те саме. І люди вже не очікують нічого нового для себе там почути, і це природні реакції людини. Тому, звісно, ми намагаємося… нагадати про Україну. Самим фестивалем ми також хотіли порушити важливе питання взагалі тривалості цієї війни. Мені прикро, що серед деяких наших іноземних колег, друзів та й подекуди всередині самої країни досі можна почути фразу, що війна триває два роки», – сказала Юлія Коваленко.
За її словами, «однією з головних цілей фестивалю було прагнення підкреслити, що війна триває насправді з 2014 року, їй 10 років, а цій боротьбі вже декілька століть щонайменше».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Злочинець не був покараний, а 10 років тому зло геноциду оновило форму» – Зеленський у 80-ті роковини депортації кримських татарВажливе місце в програмі фестивалю Docudays UA матиме конкурс RIGHTS NOW! – це нагорода для креативного документального кіно, що досліджує та аналізує сучасний світ і робить значний внесок у дискусію про людську гідність, свободу та рівність. У цій програмі братиме участь, зокрема, фільм проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії «Тиха депортація».
Він розповідає про те, як кримських татар витісняють із Криму, як Росія знову залишає кримських татар без дому. Про те, чому кримські татари змушені масово залишати свою батьківщину. 1944 року радянська влада насильно вивозила кримських татар у товарних вагонах, а зараз Росія змушує представників корінного народу Криму залишити рідний дім.
21-й міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA розпочнеться 31 травня і триватиме до 9 червня.