Доступність посилання

ТОП новини

«Злочинець не був покараний, а 10 років тому зло геноциду оновило форму» – Зеленський у 80-ті роковини депортації кримських татар


Володимир Зеленський наголосив, що «наш спільний історичний обовʼязок» – відповісти на удари Росії стійкістю, «перемогою над злом окупації та справедливим покаранням»
Володимир Зеленський наголосив, що «наш спільний історичний обовʼязок» – відповісти на удари Росії стійкістю, «перемогою над злом окупації та справедливим покаранням»

Президент України Володимир Зеленський у День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу заявив, що «злочинець не був покараний», а 10 років тому «зло геноциду оновило форму і так само пішло проти України, почавши з Криму».

«Вісімдесят років тому був скоєний один з найстрашніших злочинів проти життя людей: радянська влада депортувала кримськотатарський народ. І дітей, і дорослих – усіх. За кілька днів. Безжально. На чужу землю. Під акомпанемент брехні. Досі невідоме точне число загиблих – щонайменше свою третину кримськотатарський народ втратив від цієї депортації. І повернутись додому люди змогли лише через десятки років», – сказав він у День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Президент нагадав, що «злочинець не був покараний, режим не був засуджений».

«Зневага до людського життя і державне насильство, які панували в минулому столітті, відродились у наш час. Десять років тому старе зло – зло геноциду – оновило форму, змінило ідеологічне прикриття, але не змінило своєї сутності та мішеней і так само пішло проти України, почавши з Криму», – заявив він.

Зеленський наголосив, що «наш спільний історичний обовʼязок» – відповісти на удари Росії стійкістю, «перемогою нашої держави над злом окупації та справедливим покаранням за всі російські злочини цієї війни, починаючи від 2014 року».

«Захищаючи зараз Україну, наших людей і правду про те, що відбувалось на нашій землі, ми вшановуємо памʼять усіх, чиє життя було знищене, та утверджуємо силу людяності – силу для наших наступних поколінь», – додав президента.

Читайте також: Фільм Крим.Реалії «Тиха депортація» здобув золоту нагороду телекінопремії New York Festivals

18 травня 1944 року радянський режим розпочав депортацію всього кримськотатарського народу до Центральної Азії з Криму. Упродовж трьох днів десятками залізничних вагонів було силоміць вивезено близько 200 тисяч людей.

Щороку в Криму з нагоди роковин Дня пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу відбувалися масові заходи, зокрема, жалобний мітинг у центрі кримської столиці. Але після окупації півострова Росією проведення подібних акцій у центрі Сімферополя заборонили.

Форум

XS
SM
MD
LG