- Які плани у ЗСУ в Курській області?
У Курській області Росії 7 серпня оголосили надзвичайну ситуацію, повідомив виконувач обов'язків губернатора регіону Олексій Смирнов. Підтверджено, що 7 серпня українські війська просунулися до 10 кілометрів углиб Курської області Росії. Геолокаційні кадри, вказують на те, що українські війська проникли щонайменше через дві російські оборонні лінії і опорний пункт. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
Знімки свідчать, що ЗСУ захопили понад 40 російських військовополонених на пункті пропуску «Суджа», є там і сильні пошкодження будівель.
Поки в Росії різко критикують військове командування за те, що воно не було готовим до наступальних операцій України, українська влада наступ у Курській області не коментує.
Повідомляють про захоплення газорозподільної станції, та про посилення ППО біля Курської АЕС. Чи вдасться авторам прориву створити плацдарм в Курській області і тримати теорії.
Чи може план дійти до Курської АЕС?
- Яка реакція Заходу на бої в Курській області?
Кремль обіцяє «розгромити ворога» в Курській області та вийти на межі власного держкордону. Медіа рахують населені пункти, над якими Росія ймовірно втратила контроль.
Президент Путін каже, що це «масштабна провокація», представниця МЗС РФ Марія Захарова звертається до світової спільноти із закликом відреагувати. Захід коментує обережно.
То що кажуть в країнах Заходу про бої в Курській області Росії?
- РФ викликає ПВК «Вагнер»?
Африканські країни Малі та Нігер розривають з Україною дипломатичні стосунки. Все через підозру, що ГУР причетний до знищення там бойовиків «Вагнер». А саме ці найманці підтримують уряди двох країн у боротьбі з повстанцями.
Яка роль України в протистояннях на африканському континенті, що робить там ПВК «Вагнер» та підтримкою яких африканських країн зможе заручитися МЗС України?
Про це та інше дивіться у програмі «Свобода.Ранок» о 9:01 на @Радіо Свобода: