ЗСУ розбили всі мости через Сейм у Курській області. 16 серпня – перший, а 19-го стало відомо, що українські військові знищили третій і останній стаціонарний міст через річку Сейм у Глушківському районі, це біля села Кариж. Підрив мосту підтвердила і Москва. За словами російських силовиків, руйнування цього мосту відрізало частину Глушківського району.
Аналітики кажуть, що знищення мостів через Сейм має вирішальне значення для України, ускладнюючи для Москви постачання її військ на південь від річки. Що кажуть на Заході, думки зібрав Голос Америки.
Це має бути депресивно для тих, хто критикує планування та виконання ЗСУБен Годжес
Атаковані Україною мости є єдиним шляхом поставок та відступу, і тепер російські війська ризикують потрапити в оточення між річкою та кордоном України, повідомляє The New York Times з посиланням на українських аналітиків.
А колишній командувач Сухопутних сил США в Європі Бен Годжес, реагуючи на повідомлення про удар по третьому мосту, закликав Захід менше втручатись в дії Збройних сил України і надати зброю ЗСУ.
В дописі із зображенням пошкодженого мосту Годжес зазначив: «Це має бути депресивно для тих, хто пророкує приреченість і постійно критикує планування та виконання ЗСУ».
«Битвою мостів» назвав дії ЗСУ оглядач британського видання SkyNews проф. Майкл Кларк. «Як видається, почалася битва мостів», – зазначає аналітик, вказуючи, що після нападів ЗСУ Росія має лише понтонну переправу для перекидання військ. Понтонна переправа має недоліки, адже її пропускна здатність обмежена, а сама вона є гарною ціллю для українських військ, зауважує дослідник.
Аналітики на Заході розмірковують щодо того, якими є цілі Курської операції і як відповість Путін.
Буферна зона 30 миль вздовж кордону у 1200 миль в цьому плані не має сенсуМайкл Кларк
Кларк скептично поставився до заяви президента України Володимира Зеленського, що метою Курської операції для ЗСУ є створити буферну зону. «Буферна зона, яка наразі є, завдовжки 30 миль вздовж кордону у 1200 миль в цьому плані не має сенсу», – каже британський аналітик.
Своїми діями Україна демонструє, що ця операція не є просто рейдом, а просування триватиме, стверджує Кларк.
Теперішня ситуація є новою, каже і австралійський генерал у відставці Мік Раян. «Вперше обидві сторони одночасно ведуть масштабні кампанії із застосуванням великої кількості живої сили (особливо росіяни), боєприпасів, засобів підтримки, таких як електронні засоби ведення війни, дрони, логістика та ППО», – пише Раян в серії твітів, аналізуючи просування українського війська на курському напрямку, а також тиск Росії на Донбасі.
Путін повинен буде вирішити, що небезпечніше для його режимуМік Раян
Те, яка кампанія отримає більше ресурсів та уваги визначать не військові чи стратегічні, а політичні міркування, каже Раян. Він перераховує фактори, які, на його думку, впливатимуть на рішення Зеленського: територія втрачена на Донбасі, втрати в Курській операції, можливість використати українські сили для наступу в інших регіонах, реакція союзників.
Путін же обере стратегію, щоб утримати владу, переконаний Раян. «Путін повинен буде вирішити, що небезпечніше для його режиму – швидко не повернути контроль над російською територією чи відступити від Покровська та Торецька в 2024», – пише аналітик.
6 серпня Україна розпочала раптовий наступ у Курській області Росії. ЗСУ заявляють про контроль над десятками населених пунктів, серед них – райцентр Суджа. Російська влада таку інформацію або заперечує, або не коментує. Проте у Курській області оголосили режим надзвичайної ситуації федерального масштабу. З регіону вже евакуювали понад 120 тисяч людей.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Донбас – важливіший? Чому Росія не перекидає війська зі сходу України на Курщину ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Путін запитав у Сталіна, що робити з Курськом». Світові ЗМІ коментують наступ ЗСУ на території РФ ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Якби Путін зараз оголосив війну, це спричинило б паніку по всій РФ» – аналітик ISW про Курську операцію. Інтерв'ю