Акції відбувалися в суботу по всій Україні, а також за кордоном. 24 листопада Україна вшанувала День пам’яті жертв голодоморів і політичних репресій.
Напередодні, в п’ятницю, в Севастополі урочисто відкрили першу на території Криму пам’ятну дошку, присвячену жертвам Голодомору 1932–33 років.
Заходи в пам’ять про жертви Голодомору 1932–33 років відбулися в суботу в містах і районах Донецької області.
У Донецьку, на площі перед будівлею облдержадміністрації, пройшов мітинг-реквієм у рамках всеукраїнської акції «Запали свічку», а представники різних конфесій відслужили молебень за душі безвинно загиблих співгромадян.
Напередодні в низці міст області встановили пам’ятні хрести і меморіальні дошки в пам’ять про жертви Голодомору.
На Одещині меморіальний комплекс пам’яті жертв Голодомору в селищі Комінтернівське відкрив секретар Ради національної безпеки і оборони України Іван Плющ. Учасники мітингу-реквієму виклали на території меморіального комплексу символічний хрест пам’яті жертв більшовицького режиму з десятків запалених свічок.
Скорботний мітинг-реквієм відбувся також на Соборній площі Одеси.
У Харкові відкрили інтернет-портал «Голодомор 1932–33 років у Харківській області» – за адресою www.golodomor.kharkov.ua
За словами голови Харківської облдержадміністрації Арсена Авакова, творці порталу планують подальшу пошукову роботу, і не лише в Харківській області, але й у Сумській і Полтавській областях, які входили до складу Харківщини в 1932–33 роках.
У Вінниці пам’ять жертв Голодомору 1932–33 років ушанували учасники мітингу-реквієму, що відбувся біля пам’ятника жертвам комуно-тоталітарного режиму 1920–1940 років. Учні шкіл виклали з запалених свічок символічний хрест на вшанування пам’яті загиблих під час Голодомору.
У Полтаві відбулися жалобна хода і панахида за жертвами Голодомору.
У Луцьку на Замковій площі з нагоди вшанування жертв Голодомору виклали хрест із 500 свічок. Майже стільки ж свічок також поклали до підніжжя пам’ятного знаку на площі перед Луцьким замком, під стінами в’язниці.
На Житомирщині представники різних релігійних конфесій провели спільне богослужіння пам’яті жертв Голодомору в храмах області, а також біля пам’ятного знака жертвам Голодоморів та політичних репресій у Житомирі. Воно завершилося хвилиною мовчання на вшанування світлої пам’яті мільйонів полеглих унаслідок Голодоморів та політичних репресій.
Тернопільська область запалила «мости пам’яті» через річку Збруч на знак єднання Західної й Східної України під час Голодомору. Учасники акції на мостах через Збруч, які поєднують Тернопільську й Хмельницьку області, запалили свічки в пам’ять про жертв голодоморів.
Символічні «дороги життя» виклали на шести мостах в області в пам’ять про те, що в часи Голодомору 1932–33 років мешканці Галичини чим могли допомагали мешканцям великої України, які потерпали від голоду. Відповідно до історичних джерел, галичани, щоб допомогти голодним, пускали плоти з їжею Збручем і Бугом. Польські прикордонники, знаючи про голодомор, дивилися на це крізь пальці. Однак на протилежному березі радянські прикордонники стріляли в тих українців, які намагалися підхопити плоти з їжею.
Такі акції відбувалися в суботу по всій Україні, а також за кордоном.
24 листопада Україна вшанувала День пам’яті жертв голодоморів і політичних репресій.
Матеріали до теми:
Віктор Ющенко знову наголошує, що за заперечення факту Голодомору має бути встановлено кримінальну або адміністративну відповідальність Президент України звинуватив Йосипа Сталіна та більшовицький режим у створенні штучного голодомору в Україні і закликав світову спільноту засудити тоталітарний комуністичний режим Президент оголосив 2008 рік в Україні Роком пам''яті жертв Голодомору «Запали свічку!» День вшанування пам’яті жертв Голодомору у Києві Невідомі в ніч на неділю потрощили вінки і розкидали квіти шани, покладені біля меморіального комплексу жертвам Голодомору в Миколаєві Президент обурений дискусіями довкола запровадження відповідальності перед законом за заперечення Голодомору У Дніпропетровську презентували документальний фільм про події 1932–33 років на Придніпров’ї «Сповідь дітей Голодомору» У посольстві України в Москві з’явився пам’ятний знак жертвам Голодомору «Жодних премій для Дюранті!», «New York Times, поверніть кривавий Пулітцер!» – акція протесту під такими гаслами відбулась у четвер на Європейській площі у Києві Волтер Дюранті – журналіст, який став «символом» замовчування голодомору Малколм Маґґерідж – британський журналіст, що розповів світові правду про Голодомор Українські мусульмани візьмуть участь у вшануванні жертв Голодомору Головний рабин України закликав євреїв вшанувати пам’ять жертв Голодомору Жертвами Голодомору 1932-33 років були і чехи із сіл на півдні України   Віктор Ющенко закликає визнати Голодомор в Українi трагедiєю планетарного масштабу Росія заявляє про «всілякі спекуляції з боку певних політичних кіл в Україні» навколо теми «голоду 30-х років у Радянському Союзі» У Москві молодики з Євразійської спілки скоїли акт вандалізму на українській виставці «Розсекречена пам''ять» Італійська провінція відкриває правду про Голодомор Парламент Аргентини вшанував пам’ять жертв Голодомору в Україні ЮНЕСКО ухвалила резолюцію про вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні Чи захищає Україна свою національну пам’ять? Євродепутат Чарльз Таннок: «Нам потрібно пам''ятати про трагедії українського народу в 20 столітті» Голодомор. 1932-1933 Пісні про Голодомор Наслідки Голодомору 1932-33 років й досі не вивчені, вважає італійський історик. Український Голодомор був «політикою терору, але не геноцидом», вважає професор історії Йельського університету Голодомор 1932-33 років: удар по українській нації, наслідки якого ми відчуваємо і сьогодні Білоруси врятували від Голодомору сотні тисяч українців, але тепер у Білорусі мало хто про це знає Голодомор: чому українці опинилися в прицілі Кремля? В Ізраїлі мало знають про Голодомор в Україні Голод 1932-33 років в СРСР і в Україні – точки зору російських істориків