Коронавірус тепер і в Києві
У Києві лабораторно підтверджено одразу два випадки COVID-19, повідомляє Міністерство охорони здоров’я. Там додають, що пацієнти ізольовані, їм надають симптоматичне лікування. «Один пацієнт протягом інкубаційного періоду повернувся з Франції», – уточнюють у МОЗ.
Раніше два нових випадки зафіксували у Чернівецькій області. Водночас зафіксовано перший негативний тест у чоловіка, в якого виявили коронавірусну інфекцію 3 березня.
Відтак наразі в Україні офіційно сім підтверджених випадків захворювання коронавірусною хворобою COVID-19, один випадок летальний.
Обмеження через коронавірус, які набувають чинності сьогодні
Відсьогодні в Україні почали діяти обмеження: закривають торгові центри, кафе, ресторани, спортзали. Працюватимуть тільки продуктові магазини, аптеки, АЗС і банки. Відповідне рішення уряд ухвалив увечері 16 березня. Кабінет міністрів постановив заборонити проведення масових заходів за участі понад 10 осіб. Термін дії обмежень не вказаний.
Крім того, від сьогодні, 17 березня, уряд постановив зупинити роботу метро в Києві, Харкові та Дніпрі.
А з 18 березня зупиняться залізничні, авіаційні та автобусні міжміські та міжобласні пасажирські перевезення.
«Міські перевезення можуть здійснюватися у режимі: до 10 осіб у маршрутних таксі, тролейбусах, автобусах, вагонах трамваю. Особистий автомобільний транспорт громадян може здійснювати рух без обмежень», – зазначив голова Мінінфраструктури Владислав Криклій.
Планується, що обмеження на перевезення та роботу транспорту триватимуть до 3 квітня.
Також сьогодні вночі зупинилося авіасполучення з іншими країнами. Разом з тим Україна продовжує повертати українців додому з-за кордону. Міністерство інфраструктури оприлюднило перелік авіарейсів, які мають прибути до України 17 березня.
На період карантину припинила міжнародне пасажирське сполучення і «Укрзалізниця». І обіцяє повертати повну вартість квитків на скасовані поїзди.
Місія «Повернутись з Єгипту». Як діяти туристам
Тим часом, щоб туристи у соціальних мережах не здіймали хвилю обурення, в Шарм-ель-Шейху навіть відключили сотовий зв’язок та інтернет. Третю добу українські туристи не можуть повернутись з Єгипту – низка чартерних рейсів без пояснень була скасована туроператором. Офіційної інформації про кількість застряглих у Єгипті наразі немає, за неофіційними даними – це можуть бути тисячі громадян України.
Радіо Свобода зібрало інформацію від туристів та українських урядників.
В ОП розповіли, навіщо зібрали олігархів, яких зняли «Схеми»
Програма журналістських розслідувань «Схеми» повідомила, що Володимир Зеленський без попереднього анонсу зібрав олігархів і великих бізнесменів в своєму офісі. Зокрема, журналістам вдалося зафіксувати автівки олігарха Ріната Ахметова, власника холдингу DCH Олександра Ярославського, засновника холдингу «Кернел Групп» Андрія Веревського та автомобіль, яким користується олігарх Ігор Коломойський.
Пізніше в Офісі президента повідомили, що Зеленський зустрічався з представниками великого бізнесу, щоб обговорити допомогу в протидії поширенню Україною коронавірусу.
Іще кілька новин, варті вашої уваги:
- Нелегальний вивіз медичних масок побив за популярністю схему вивозу цигарок, повідомили у Держмитниці.
- Верховна Рада змінить графік роботи через коронавірус, депутатам роздадуть маски для участі в позачерговому засіданні.
- В Чернівецькій обласній клінічній лікарні померла пацієнтка з підозрою на COVID-19 померла, але не від коронавірусу.
- Голлівудська акторка з України Ольга Куриленко повідомила, що в неї виявили коронавірус.
На що здатні уряди країн задля безпеки громадян від коронавірусу?
Від закриття закладів харчування до надзвичайного стану та обмеження вільного переміщення людей. Всього три місяці тому, ще на початку поширення хвороби, такий сценарій здавався неможливим. Але станом на сьогодні, на рахунку вірусу майже 170 тисяч інфікованих, з них понад 6 тисяч смертей. Тому швидкість поширення хвороби змушує уряди країн іти на дедалі більш безпрецедентні кроки задля безпеки своїх громадян.
Пандемія, що почалася у Китаї, уразила приблизно 156 країн. І якщо на початку епіцентром коронавірусу був лише материковий Китай, то зараз більшість випадків, а саме 52% від загальної кількості, зафіксовані за межами Піднебесної. До яких заходів вдаються США, країни Європи, Азії, Океанії і Африки, аби приборкати коронавірус? Читайте тут.
Як проходить карантин в Італії дивітсья у нашій фотогалереї.
Вакцина проти коронавірусу: скільки на неї чекати
Над розробкою потенційної вакцини проти коронавірусу COVID-19 працює понад 30 компаній, і деякі вже готові до початку випробувань. Проте очікувати її появи у короткі строки, за оцінками експертів, не варто. Всесвітня організація охорони здоров’я заявляла, що перша вакцина від коронавірусу може з’явитися не раніше, ніж через півтора року. Утім, у США вже 16 березня починають випробування потенційної вакцини. Чому так довго чекати на вакцину і про які терміни взагалі йдеться, читайте у матеріалі.
Світова криза: п’ять загроз і п’ять шансів для України
Стрімке поширення коронавірусу, падіння біржових індексів, втеча інвесторів з країн, що розвиваються, та зменшення попиту на світових ринках сировини, нафтові війни та інші кризові явища у світі загрожують українській економіці та фінансовій системі. Про це попереджають економічні та фінансові аналітики. Але нинішня непроста ситуація залишає можливості для виходу з кризи з мінімальними втратами, і дає шанси для продовження розвитку. Радіо Свобода наводить найбільші ризики та основні шанси для української економіки в умовах світової кризи.
Слідкуйте за своїм здоров’ям!
Ваше Радіо Свобода Daily
Радіо Свобода Daily – читайте все в одному мейлі! Усі важливі новини й ексклюзиви нашого сайту в одному листі. Надсилаємо щодня (окрім неділі) о 7-й ранку якраз до вашого сніданку. Підписатись на розсилку можна тут.