Президент Південної Кореї Юн Сок Йол, якому оголосили імпічмент через запровадження воєнного стану, демонстративно залишився у своїй резиденції, попри те, що його мають заарештувати.
У своєму листі він заявив прихильникам, які зібралися біля його офіційної резиденції, що він буде «боротися до кінця», оскільки влада намагається його заарештувати.
У четвер, 2 січня, сталися сутички між поліцію і прихильниками Юна, які лягли на дорозі, намагаючись заблокувати доступ до його резиденції. Поліція віддала наказ про розгін, а потім силою вигнала деяких протестувальників, повідомили журналісти.
У вівторок суд схвалив ордер на арешт Юна, що потенційно зробить його першим чинним президентом, затриманим у рамках розслідування звинувачень у організації повстання, намагаючись ввести воєнний стан. Повстання є одним із небагатьох кримінальних звинувачень, від яких президент Південної Кореї не має імунітету.
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль 3 грудня оголосив в країні надзвичайний воєнний стан, назвавши опозицію «антидержавною силою» і заявивши, що він діє, щоб захистити країну від «загроз» з боку Північної Кореї, не надавши подробиць. Військові після цього заявили, що діяльність парламенту і політичних партій буде заборонена і здійснили спробу увійти до будівлі парламенту.
Читайте також: Президент Південної Кореї не прийшов на допит у справі про запровадження воєнного стану
Після голосування в парламенті за резолюцію з вимогою скасувати воєнний стан військові залишили будівлю. Уночі 4 грудня за часом Сеула Юн Сок Йоль заявив про скасування воєнного стану, який був оголошений вперше з 1980 року.
Прокуратура розслідує звинувачення у державній зраді та зловживанні владою проти чинного президента Юн Сок Йоля. На тлі розслідування йому заборонили виїзд із країни.
Юн раніше відкинув звинувачення у заколоті і сказав, що запровадження воєнного стану було «глибоко вивіреним політичним рішенням».
14 грудня парламент Південної Кореї проголосував за усунення президента країни Юн Сок Йоля з посади. Конституційний суд Південної Кореї 16 грудня розпочав розгляд справи про його імпічмент.
Конституційний суд має ухвалити остаточне рішення щодо підтвердження імпічменту Юна чи визнання його неконституційним. Суд має близько шести місяців для ухвалення рішення.
Форум