Доступність посилання

ТОП новини

Державне телебачення Ірану повідомило про масові акції прихильників уряду


Акція прихильників уряду у місті Кум, Іран, 3 січня 2017 року
Акція прихильників уряду у місті Кум, Іран, 3 січня 2017 року

Іранське державне телебачення повідомило про десятки тисяч людей, які вийшли на вулиці кількох міст Ірану на підтримку уряду після того, як антиурядові протести, що переросли в сутички, минулої ночі стихли.

За даними іранського новинного агентства Fars, акції відбуваються в Ахвазі, Керманшаші, Горгані, Абадані, Хорамабаді й Іламі.

За повідомленнями журналістів, люди з прапорами скандують «Лідер, ми готові», «Смерть заколотникам», «Ми пропонуємо нашу кров лідеру». Крім цього, учасники протесту несли плакати, на яких звинувачують США і Ізраїль в підбурюванні до антиурядових протестів, що почалися 28 грудня.

Поліція Тегерана раніше заявляла, що в столиці Ірану ввечері 2 січня не було протестів, проте іранська служба Радіо Свобода повідомила про сутички з поліцією в кількох точках містах.

За шість днів протиурядових демонстрацій загинули щонайменше 22 людини, зокрема один поліцейський. По всій країні були заарештовані декілька сотень людей.

В Ірані демонстранти штурмують поліцейську дільницю (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:24 0:00

Країни Євросоюзу, США, Ізраїль, Туреччина і низка міжнародних правозахисних організацій виступили з різкою критикою на адресу влади Ірану через придушення протестів. Свою підтримку офіційному Тегерану висловили Сирія і Росія.

Верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї в своєму зверненні звинуватив «зовнішніх ворогів Ісламської республіки» в підбурюванні до протестів і розгойдуванні ситуації в країні.

Влада Ірану майже відразу ж після початку антиурядових акцій заблокували популярні серед великої кількості людей соцмережі – Instagram і Telegram.

В Ірані від 28 грудня тривають антиурядові вуличні протести. Увечері 30 грудня вони охопили багато великих міст країни і продовжилися в переддень Нового року, незважаючи на телевізійне звернення президента Роугані до країни і обіцянку влади придушити виступи.

Протести почалися з економічних причин: люди були незадоволені різким зростанням цін на продукти харчування, перш за все на яйця і птицю. Але акції швидко переросли в невдоволення владою і духовним лідером країни. Це найбільші антиурядові виступи в Ірану від 2009 року, коли на президентських виборах переміг тодішній президент Махмуд Ахмадінежад.

XS
SM
MD
LG