Франція та Німеччина разом із Великою Британією та США розробляють нову угоду про безпеку, яка підтвердить довгострокову фінансову підтримку України, постачання їй озброєнь, навчання військових та обмін розвідувальними даними. Про це пише Financial Times із посиланням на дипломатичні джерела.
«Попри те, що це очевидно не та взаємна оборона, яку принесе членство в НАТО, ці обіцянки покликані забезпечити деякий тимчасовий захід, щоб заспокоїти Київ та вселити у нього впевненість у постійній підтримці Заходу», – пише видання.
Співрозмовники Financial Times розповіли, що угода не гарантує Києву вступу до НАТО та є компромісним варіантом. Зокрема, пропозиції Франції передбачають, що НАТО розширить межі власної безпеки для захисту України. Інші подробиці не наводяться.
Позиція Парижа викликала критику з боку Ірландії, Австрії та Мальти. Ці країни хочуть ясності щодо ймовірних нових зобовʼязань із боку союзників України.
Крім того, деякі держави визнали запропоновані в угоді формулювання розпливчастими і попросили у зовнішньополітичного відомства Євросоюзу більш докладного документа.
Повільний наступ України розвіяв у деяких західних країнах сподівання на швидкий прорив на полі бою та подальші мирні переговори, пише Financial Times. Водночас журналісти зазначають, що нещодавній заколот Пригожина зробив актуальним питання про єдність російських збройних сил та про те, як Україні краще використати ситуацію на свою користь.
Раніше міністр оборони України у розмові з Financial Times заявив, що незначні, на думку багатьох, успіхи наступу української армії не є головною подією. За словами Олексія Резнікова, основні резерви військ України, зокрема більшість бригад, нещодавно навчених на Заході та оснащених сучасними танками та бронетехнікою НАТО, ще не задіяні в операції.