Доступність посилання

ТОП новини

«Якщо зможу» – Трамп про свою обіцянку зупинити війну Росії проти України


Обраний президент США Дональд Трамп (л) вітається з президентом України Володимиром Зеленським під час урочистостей у Соборі Паризької Богоматері, Париж, 7 грудня 2024 року
Обраний президент США Дональд Трамп (л) вітається з президентом України Володимиром Зеленським під час урочистостей у Соборі Паризької Богоматері, Париж, 7 грудня 2024 року

Обраний президент США Дональд Трамп в оприлюдненому 8 грудня інтерв’ю NBC News відповів на запитання про долю своєї обіцянки зупинити війну Росії проти України ще до вступу на посаду 20 січня 2025 року.

За словами Трампа, він «активно працює» над тим, щоб покласти край війні, наголосивши при цьому, що зупинить її, «якщо зможе». Трамп також припустив («Можливо. Авжеж», сказав він), що Україна після його вступу на посаду навряд чи отримуватиме від США військову допомогу в тому ж обсязі, що за нинішньої адміністрації Джо Байдена.

Трамп також сказав, що не спілкувався з президентом РФ Володимиром Путіним після перемоги на виборах. Але потім швидко уточнив, що «не говорив з ним нещодавно». На уточнювальне запитання, чи говорив він із російським лідером після виборів, Трамп відмовився відповідати, пояснивши, що не хоче підірвати переговори.

Раніше 8 грудня – після зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським у Парижі – Трамп закликав Росію та Україну до негайних переговорів про мир, зазначивши, що обидві країни втратили сотні тисяч людей.

До своєї перемоги на виборах Трамп обіцяв покласти край війні РФ проти України, як він тоді казав, «за 24 години» та ще до своєї інавгурації у січні. У новому інтерв’ю він не був настільки категоричним, хоч і знову підтвердив свою відданість якнайшвидшому досягненню миру.

Нещодавно Володимир Зеленський заявив, що українській армії бракує сил для звільнення деяких тимчасово окупованих Росією територій і треба шукати дипломатичні рішення. А перед цим в розмові з Sky News він допустив закінчення гарячої фази війни за умови, що контрольована урядом частина української території буде взята під парасольку НАТО, що дасть змогу йому пізніше домовитися про повернення окупованих територій «дипломатичним шляхом».

Ці слова президента України відрізняються від попередніх заяв української влади, у яких йшлося про те, що жодних дипломатичних вирішень не буде без повернення на кордони 1991 року.

Читайте також: Лавров і Карлсон. Підготовка до переговорів чи черговий набір російських ультиматумів для США і НАТО

Натомість міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров днями заявив, що мир в Україні можливий лише у випадку відмови від членства в НАТО і визнання Україною входження до складу Росії не лише окупованого з 2014 року Криму, а й чотирьох областей, жодну з яких Москва повністю не контролює.

Форум

XS
SM
MD
LG