Командувач новостворених Сил безпілотних систем Вадим Сухаревський розповів, що підрозділи безпілотних літальних апаратів Збройних сил, які вже створені і перебувають на фронті, залишаться у підпорядкуванні своїй бригад.
«Ми в жодному разі не будемо забирати підрозділи з бригад, які сьогодні перебувають на фронті, бо це деструктив. Ми про специфічні завдання і підтримку. Нами продумана тісна взаємодія командування з існуючими підрозділами для того, щоб їх підтримувати, посилювати та нарощувати їхні спроможності, зокрема за допомогою частин безпосереднього підпорядкування командуванню», – сказав він під час презентації Сил безпілотних систем ЗСУ.
Відповідаючи на уточнююче запитання кореспондентки Радіо Свобода, на яку саме підтримку від командування можуть розраховувати вже існуючі підрозділи, командувач відповів, що «цей момент зараз пропрацьовується на практиці».
«Тому що ми розуміємо, те, що ми створили це командування, воно не відповідає тій ієрархічній структурі, яка є у Збройних силах. І процес, який ми пропонуємо, він буде тестуватися і змінюватися. Функція забезпечення – від видачі до ремонту і модернізації – вона передбачена у цьому концепті. Я дуже сподіваюсь, що воно покаже свою практичну ефективність», – зазначив Сухаревський.
Перший заступник міністра оборони генерал-лейтенант Іван Гаврилюк, який також був присутній на презентації Сили безпілотних систем, зауважив, що Україна є єдиною країною в світі, яка «створює комплектування такого роду сил».
На початку травня Кабінет міністрів підтримав проєкт президента Володимира Зеленського про створення Сил безпілотних систем як окремого роду військ у складі Збройних сил України.
10 червня Генштаб ЗСУ повідомив про призначення Вадима Сухаревського очільником Сил безпілотних систем.
Розвідувальні й ударні безпілотники широко застосовуються в ході війни Росії проти України з обох сторін після початку повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого 2022 року. Водночас Росія, окрім застосування на полі бою, також запускає їх по цивільній інфраструктурі України.
Форум