Від країн-членів НАТО залежить, чи дозволити Україні застосовувати їхню зброю для ударів по військових цілях Росії – таку думку висловив генеральний секретар Марк Рютте, спілкуючись із журналістами в Лондоні 10 жовтня.
«Законно це можливо, оскільки легально Україна може використовувати свою зброю для ударів по цілях у Росії, якщо такі цілі становлять загрозу для України. Але чи окремі союзники на це підуть – це зрештою залежить від союзників», – заявив він.
Рютте додав, що обговорював це питання під час візиту до Києва минулого тижня й сьогодні.
На питання журналістів він уточнив, що, хоча загалом такі удари можуть бути легально обґрунтовані, використання «конкретної зброї» прив’язує їх можливість до рішення країн, які надають цю зброю Україні.
Читайте також: «Маємо добрі новини щодо далекобійної зброї»: Умєров після зустрічі з міністром оборони Британії
Коментуючи заклики Києва, зокрема, дозволити бити по Росії британськими ракетами Storm Shadow, Рютте сказав, що в ситуації «більше нюансів», і нагадав, що західні партнери продовжують надавати Україні військову допомогу:
«Давайте загалом не фокусуватися на одній системі, одній зброї. Одна збройна система сама по собі не спричинить змін. Тож я розумію, про що просить Зеленський, але водночас він також погоджується, що є ширше питання, яке потрібно обговорити, щоб забезпечити їм (Україні – ред.) перемогу».
Після чергового влучання Сил оборони по сховищу російських тактичних ракет та керованих авіабомб у Краснодарському краї та у Тверській області РФ президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна зробила це завдяки власним спроможностям і без тих засобів, які «можуть надати партнери і які можуть значно прискорити завершення цієї війни завдяки знищенню російського наступального потенціалу».
На тлі прагнень Києва отримати від Заходу дозвіл на удари західною зброєю вглиб РФ російський лідер Володимир Путін 25 вересня заявив про ядерну відповідь.
Форум