В окупованому Севастополі суд засудив головного спеціаліста Науково-дослідного та проєктного інституту містобудування, архітектури, пошуків та середовища Оксану Сенеджук до 15 років позбавлення волі та штрафу 200 тисяч рублів, визнавши її винною у «державній зраді».
За версією слідства, у березні 2023 року Сенеджук здійснювала фотозйомку кораблів Чорноморського флоту та передавала дані про їхню дислокацію українській розвідці. Обвинувачення вважає, що спецслужби України завербували жінку не менш як 10 років тому, у період її роботи в адміністрації Севастополя.
Інші подробиці справи невідомі.
Після початку повномасштабної війни проти України в Росії різко зросла кількість кримінальних справ, які порушуються за статтею про державну зраду. Тільки за 2024 рік число засуджених за таким звинуваченням склало 224 людини.
Для порівняння: за 25 років, що передували повномасштабній війні, з 1997 до 2022 року, за державну зраду і шпигунство в Росії було засуджено 170 людей. Правозахисники зазначають, що стаття Кримінального кодексу про державну зраду перетворилася на одну з найпопулярніших для тих, хто виступає проти війни чи на підтримку України.
Форум