Міністерство оборони США налаштоване забезпечити доставку в Україну військової допомоги, ухваленої раніше Конгресом, до кінця роботи чинної адміністрації, однак «виділятиме пакети в міру поповнення власних запасів», повідомила 15 листопада заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх.
За її словами, «Пентагон постійно працює над поповненням резервів, щоби зберігати власний рівень боєготовності».
Вона зауважила, що до приходу нової адміністрації залишилося трохи менше ніж 70 днів, однак «за цей короткий термін Пентагон може виконати неймовірну роботу». Сінгх нагадала позицію президента Байдена, який чітко наголосив, що хоче доставити в Україну всю ухвалену Конгресом допомогу до завершення своєї каденції.
«Ми будемо дуже наполегливо працювати, щоби забезпечити це», – підкреслила представниця оборонного відомства.
У цьому зв’язку вона нагадала, що Сполучені Штати від самого початку виділяли достатньо великі пакети допомоги, а останнім часом – дуже часто, майже на щотижневій основі.
«Тож я очікую, що протягом ближчих місяців роботи цієї адміністрації ви продовжите спостерігати, як ці пакети виділятимуться із наших наявних запасів»,– зазначила Сінгх.
Крім того, за її словами зброя в Україну надходитиме в межах Ініціативи сприяння безпеки України (USAI), яка передбачає вироблення нової зброї для ЗСУ на американських підприємствах.
Тож, за словами Сінгх, «наявні у Пентагона озброєння надсилатимуться в короткі терміни, тоді як вироблення й доставка обладнання в межах ініціативи USAI займатиме більше часу, іноді роки».
«Для того, щоби забезпечити ефективність допомоги, США й Україна підтримують постійний контакт, у тому числі на рівні глав Міністерств оборони», – додала представниця Пентагону.
У вересні президент США Джо Байден оголосив про виділення Україні загалом 7,9 мільярда доларів американської допомоги в межах Ініціативи сприяння безпеці України.
З початку російського вторгнення 24 лютого 2022 року станом на 15 жовтня Сполучені США виділили понад 59,1 мільярда доларів на безпекову допомогу Україні.
Форум