Доступність посилання

ТОП новини

МЗС Білорусі заявило про контакти з Берліном щодо засудженого до страти громадянина Німеччини


Згідно зі сторінкою Ріко Кріґера в LinkedIn, він був лікарем і працював у німецькому Червоному Хресті
Згідно зі сторінкою Ріко Кріґера в LinkedIn, він був лікарем і працював у німецькому Червоному Хресті

Прессекретар Міністерства закордонних справ Білорусі Анатолій Глаз прокоментував ситуацію із громадянином Німеччини Ріко Кріґером, засудженим у Білорусі за тероризм і найманство до смертної кари, передає білоруська служба Радіо Свобода.

У приватному порядку Глаз заявив:

«Були, звичайно, контакти з німецькою стороною на цю тему. Цей злочинець є громадянином Німеччини, і ми розуміємо турботу німецької сторони про нього. У повній відповідності до міжнародних норм і двосторонніх домовленостей білоруська сторона забезпечила консульський доступ до цієї особи».

Судячи з коментаря Глаза, зараз тривають контакти між відповідними відомствами Білорусі та Німеччини щодо подальшої долі засудженого Ріка Крігера.

«Враховуючи звернення МЗС ФРН, білоруська сторона запропонувала конкретні рішення щодо наявних варіантів розвитку ситуації. На цю тему ведуться консультації між міністерствами закордонних справ двох країн», – заявив він.

Читайте також: Білорусь запровадила безвізовий режим для громадян 35 європейських держав

19 липня стало відомо про смертний вирок у Білорусі громадянину Німеччини Ріко Кріґеру, який винесли 24 червня.

Суд над громадянином Німеччини Ріко Кріґером проходив у Мінському райсуді 6 червня. За інформацією правозахисного центру «Вясна», Крігера визнали винним у «вчиненні вибуху з метою впливу на ухвалення рішень органами влади, залякування населення, дестабілізації громадського порядку (терористичний акт), вчиненого особою, яка раніше вчиняла злочин, передбачений ч. 4 ст. 295 ККУ, організовані групою, тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 289 Кримінального кодексу».

Згідно зі сторінкою Кріґера в LinkedIn, він був лікарем і працював у німецькому Червоному Хресті.

Правозахисники «Вясни» також повідомляли, що справа Кріґера стосується полку Каліновського, що воює на боці України, а саме – його структурного підрозділу, іноземного механізованого батальйону Western. Натомість полк Каліновського заперечує цей зв’язок.

Позиція Кріґера щодо звинувачень невідома. МЗС Німеччини в коментарі Deutsche Welle назвало смертну кару «жорстокою та нелюдяною формою покарання, яку Німеччина заперечує за будь-яких обставин».

Форум

XS
SM
MD
LG