Доступність посилання

ТОП новини

Компанія Meta запровадить «примітки спільноти» у своїх соцмережах за прикладом X


Meta уточнює, що співробітники компанії не будуть писати примітки спільноти або вирішувати, які з них показувати
Meta уточнює, що співробітники компанії не будуть писати примітки спільноти або вирішувати, які з них показувати

Компанія Meta 7 січня анонсувала зміни в підході до фактчекінгу та модерування на своїх соцмережах.

У пресслужбі компанії заявили про «надто велику кількість помилок» через складність системи управління контентом на платформах, які призводять до обмеження свободи висловлення думки:

«Забагато нешкідливого контенту піддається цензурі, занадто багато людей помилково потрапляють у «в’язницю Facebook», і ми часто надто повільно реагуємо, коли це стається».

Очільник компанії Марк Цукерберґ сказав у відеозверненні, що вона «повертається до витоків, фокусуючись на зниженні кількості помилок, спрощенні нашої політики та відновлення вільного самовираження на наших платформах».

Зокрема, Meta згортає свою програму з фактчекінгу із залученням сторонніх експертів, започатковану в 2016 році. У компанії вирішили, що вона не виправдала сподівань, особливо в Сполучених Штатах, адже «експерти, як і будь-хто інший, мають свої упередження та точки зору». Відтак програма, спрямована на інформування, перетворилася на інструмент цензури. Натомість Meta планує запровадити функцію Community Notes («примітки спільноти»).

Читайте також: Регулятор у США оштрафував Facebook на 5 мільярдів доларів за витоки даних користувачів

«Ми бачили, як цей підхід працює у (соцмережі, раніше відомій як Twitter – ред.) X – де вони дають можливість своїй спільноті вирішувати, коли публікації потенційно вводять в оману та потребують додаткового контексту, а люди з різними точками зору вирішують, який контекст корисний для інших користувачів. Ми вважаємо, що це може бути кращим способом досягнення нашого початкового наміру надати людям інформацію про те, що вони бачать, який буде менш вразливий до упередженості», – йдеться в тексті.

Meta уточнює, що співробітники компанії не будуть писати примітки спільноти або вирішувати, які з них показувати.

Функцію планують випробувати в соцмережах Facebook, Instagram та Threads у Сполучених Штатах найближчими місяцями.

Компанія також планує послабити обмеження щодо таких тем, як імміграція, гендерна ідентичність та гендер, які часто є предметами політичних дискусій:

«Неправильно, що речі, про які можна говорити на телебаченні або в Конгресі, не можуть обговорюватися на наших платформах. Впровадження цих змін у політиці може зайняти кілька тижнів».

Читайте також: Bloomberg: статки Ілона Маска вперше в історії перевищили 400 мільярдів доларів

Крім того, Meta планує запровадити більш «персоналізований» підхід до політичного контенту, зокрема, про вибори або соціальні питання.

За повідомленням, зміни мають відображати відданість свободі висловлення думки, про яку говорив Цукерберґ під час промови в Джорджтаунському університеті 2019 року.

Протягом багатьох років компанія Meta (раніше Facebook) потрапляла в низку скандалів, в тому числі через звинувачення у використанні її платформи Росією для втручання у вибори президента Сполучених Штатів 2016 року. Попри це, компанія продовжує нарощувати розміри і прибутки.

Побоювання щодо ролі соцмереж у політичних процесах не обмежується платформами Meta. Зокрема, в грудні Європейський союз розпочав розслідування щодо соцмережі TikTok через звинувачення в тому, що Росія використовувала її для впливу на результати першого туру президентських виборів у Румунії.

Форум

XS
SM
MD
LG