Давній діловий партнер колишнього керівника виборчої кампанії Дональда Трампа Пола Манафорта розповів, як він допоміг Манафорту приховати мільйони доларів, зароблених в українських клієнтів.
Як свідок у справі Манафорта Рік Гейтс 6 серпня в суді США засвідчив, що багаті українські бізнесмени заплатили Манафорту мільйони доларів за політичну консультацію в Україні через банківські перекази на рахунки на Кіпрі, створені для Манафорта.
Прокурори стверджують, що Манафорт здійснив податкове шахрайство, не повідомивши «значного відсотка» від понад 60 мільйонів доларів, які, за словами сторони обвинувачення, він отримав від українських клієнтів.
Гейтс свідчив про схему платежів, кажучи, що Манафорт сказав йому: «українські бізнесмени ... наказали йому створити кіпрські рахунки» як прикриття для їхніх виплат.
«На прохання пана Манафорта, ми не розкрили іноземні банківські рахунки» податковим органам США, сказав Гейтс.
Гейтс засвідчив, що і він, і Манафорт мали контроль над закордонними банківськими рахунками, на яких зберігалися українські гроші.
Гейтс розповів, що інша особа, яка отримала контроль над рахунками, - Костянтин Килимник, політичний консультант та близький бізнес-партнер Манафорта.
У судових засіданнях спеціальний прокурор США Роберт Мюллер звинуватив Килимника в тому, що він має зв’язки з російськими спецслужбами, ці звинувачення він заперечив.
Читайте також: Манафорт приховував гроші, отримані в Януковича – прокурори США
Американські прокурори 31 липня на початку суду над Полом Манафортом в американському штаті Вірджинія заявили, що вважають колишнього голову виборчої кампанії президента Дональда Трампа податковим шахраєм.
Прокурори заявляють, що багато своїх транзакцій Манафорт проводив із рахунків, відкритих на Кіпрі. Ця схема, як стверджує обвинувачення, використовувалася для приховування мільйонів доларів доходів від лобістської роботи Манафорта в Україні.
Процес, який триває у Вірджинії, буде першим зі щонайменше двох. Другий має розпочатися у вересні в столичному окрузі Колумбія, головна увага цього процесу буде прикута до політичних питань. У червні 2016 року Манафорт був присутній на зустрічі функціонерів з оточення Трампа з громадянами Росії, які нібито мали у своєму розпорядженні компрометуючі матеріали щодо кандидата в президенти США від Демократичної партії Хілларі Клінтон.
Спеціальний прокурор Роберт Мюллер та його команда вже 14 місяців проводять розслідування ймовірного втручання Кремля у вибори в США.