Доступність посилання

ТОП новини

У Сімферополі заарештували ще одного із затриманих під час масових обшуків в Криму


Обшуки в анексованому Криму, 27 березня 2019 року
Обшуки в анексованому Криму, 27 березня 2019 року

Підконтрольний Кремлю Київський райсуд Сімферополя обрав запобіжний захід у вигляді утримання в СІЗО щодо Енвера Аметова, одного з 20 затриманих напередодні після обшуків кримських татар за підозрою в причетності до діяльності релігійної організації «Хізб ут-Тахрір», визнаної терористичною на території Росії. Як передає проект Радіо Свобода Крим.Реалії, про це повідомила кримськотатарська активістка Лютфіє Зудієва.

За її словами, Аметов перебуватиме в СІЗО до 15 травня.

Сьогодні підконтрольний Кремлю суд розгляне клопотання слідства про запобіжний захід решті фігурантів другої сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір». Засідання проходять у закритому режимі.

28 березня в російському Ростові-на-Дону російські силовики затримали трьох активістів «Кримської солідарності» Ремзі Бекірова, Османа Аріфмеметова і Владлена Абдулкадирова, в будинках яких в Криму напередодні пройшли обшуки. Раніше суд в Сімферополі заочно заарештував Абдулкадирова до 15 травня.

Перебування кримськотатарського активіста Едема Яячікова, якого шукають після обшуків в Криму, досі невідоме.

27 березня підконтрольний Кремлю Київський райсуд Сімферополя заарештував дев’ятьох кримськотатарських активістів, затриманих раніше вранці.

Співробітники ФСБ, МВС Росії і Росгвардіі 27 березня провели в Криму обшуки в будинках кримськотатарських активістів, в тому числі активістів громадського об’єднання «Кримська солідарність». За інформацією активістів, затримали 20 осіб. Ще чотирьох розшукують російські силовики. У ФСБ Росії підтвердили проведення обшуків в Криму, проте не назвали кількості підозрюваних і їх прізвища.

Ремзі Бекірову, Різе Ізетову, Руслану Сулейманову, Фаріду Базарову і Шабану Умерову інкримінують організацію діяльності терористичної групи. Іншим – участь в діяльності терористичної організації.

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою.

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що їх несправедливо переслідують в Росії. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» в 2003 році, включивши в список 15 «терористичних» організацій.

XS
SM
MD
LG