Доступність посилання

ТОП новини

Конституційний суд Румунії скасував президентські вибори перед другим туром


Конституційний суд скасував перший тур президентських виборів, спираючись на положення конституції країни, яке дає йому повноваження стежити за дотриманням процедури виборів президента
Конституційний суд скасував перший тур президентських виборів, спираючись на положення конституції країни, яке дає йому повноваження стежити за дотриманням процедури виборів президента

Конституційний суд Румунії 6 грудня виніс рішення про скасування президентських виборів – про це повідомляє румунська служба Радіо Свобода.

Рішення є остаточним і оскарженню не підлягає. Згідно з ним, Конституційний суд скасував перший тур президентських виборів, спираючись на положення конституції країни, яке дає йому повноваження стежити за дотриманням процедури виборів президента.

«(Конституційний суд) скасовує весь виборчий процес щодо виборів президента Румунії», – йдеться в заяві, з якою ознайомилася місцева служба Радіо Свобода Europa Liberă.

Уряд відновить виборчий процес «у повному обсязі», він же матиме згодом повідомити нову дату виборів, додає суд.

Другий раунд президентських виборів мав відбутися 8 грудня. 6 грудня закордонні виборчі дільниці вже почали працювати.

У другому турі голосування мали змагатися проєвропейська кандидатка Єлена Ласконі та Калін Джорджеску, який переміг у першому турі на тлі звинувачень у впливі на вибори, організованому Росією. Перше місце Джорджеску викликало побоювання та викликало протести, особливо серед молодих румунів, щодо майбутнього демократії в країні.

Днями Вища рада національної оборони Румунії розсекретила п’ять документів, які показали, як Калін Джорджеску за дуже короткий час зріс у популярності та виграв перший тур президентських виборів, повідомивши про нульові витрати.

Документи вказували на штучний ріст популярності Джорджеску з 1 відсотка незадовго до виборчих перегонів до 22% завдяки масштабній операції з маніпуляцій. Згідно з ними, близько 25 000 облікових записів TikTok, які нібито використовувалися для підвищення популярності Джорджеску, «стали дуже активними за два тижні до дати виборів».

Читайте також: Єврокомісія наказала TikTok зберегти всі дані про вибори в Румунії

Близько 800 із цих облікових записів мали надзвичайно низьку активність до 11 листопада. Згідно з документами, із цієї дати «вся мережа була активована на повну потужність».

Документи спецслужб також свідчать про вербування інфлюенсерів у TikTok для просування Джорджеску безпосередньо шляхом його публічної підтримки та опосередковано через нейтральні повідомлення, які містили мітки, пов’язані з ним.

Інший метод просування незалежного кандидата передбачав створення облікових записів, які неправдиво висвітлювали дії інституцій румунської держави.

Після цього Європейська комісія вимагала від TikTok зберегти всі дані, пов’язані з виборами в Румунії та іншими національними виборами на території Євросоюзу.

Форум

XS
SM
MD
LG