Доступність посилання

ТОП новини

Канцлер Німеччини їде до Сербії для обговорення угоди щодо видобутку літію


Канцлер Німеччини Олаф Шольц (ліворуч) і президент Сербії Александар Вучич (архівне фото)
Канцлер Німеччини Олаф Шольц (ліворуч) і президент Сербії Александар Вучич (архівне фото)

Канцлер Німеччини Олаф Шольц відвідає Сербію цього тижня, щоб обговорити меморандум щодо сировини для акумуляторів і електромобілів, повідомив 17 липня речник уряду Німеччини Штеффен Гебештрайт.

Шольц зустрінеться з президентом Сербії Александром Вучичем 19 липня та візьме участь у саміті щодо «важливої сировини», сказав Гебештрайт у Берліні.

«Підґрунтям (візиту) є проєкт видобутку літію в Сербії. Загалом ідеться про подальший розвиток європейської сировинної програми та диверсифікацію джерел сировини», – розповів речник.

Прем’єр-міністр Сербії Мілош Вучевич заявив 17 липня, що готовий обговорити видобуток літію та розробку родовищ, якщо Шольц і віцепрезидент Європейської комісії Марош Шефчович приїдуть до Белграда. Раніше сербські ЗМІ повідомляли, що Шольц, Шефчович і Вучевич підпишуть меморандум про взаєморозуміння.

Німеччина прагне забезпечити літій для своїх автовиробників, коли Європейський союз намагається зменшити свою залежність від імпорту сировини з Китаю.

У англо-австралійській металургійній компанії Rio Tinto кажуть, що в Сербії є одні з найзначніших у Європі запасів літію, і він може виробляти 58 тисяч тонн на рік, цього достатньо для 1,1 мільйона електромобілів. У планах Rio Tinto – розгалужений комплекс площею 250 гектарів для розробки величезних родовищ корисних копалин.

Уряд Сербії 16 липня відновив просторовий план для літієвого рудника та заводу з переробки. Цей крок був зроблений через кілька днів після того, як Конституційний суд балканської держави заявив, що попередній уряд прем’єр-міністерки Ани Брнабич діяв неконституційно, коли відкликав дозволи для Rio Tinto.

Проти проєкту з видобутку корисних копалин виступили екологічні активісти та місцеві чиновники, які впродовж років протистояли президентові Сербії Александару Вучичу та його союзникам у питанні реалізації проєкту.

Форум

XS
SM
MD
LG