Доступність посилання

ТОП новини

Російський концерн «Калашников» намагався обійти санкції – ЗМІ


Про це може свідчити внутрішнє листування «Липецького механічного заводу», яке стало доступним через хакерські атаки
Про це може свідчити внутрішнє листування «Липецького механічного заводу», яке стало доступним через хакерські атаки

Російський концерн «Калашников» намагався обійти санкції для покупки в Європі лінії з виробництва високоякісних патронів. Про це йдеться у розслідуванні російської служби Бі-бі-сі.

Розслідувачі вивчили внутрішнє листування «Липецького механічного заводу». Воно стало доступним через витік – після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну хакери почали атакувати сайти російських держструктур та компаній.

Ключова продукція заводу в Липецьку – самохідні тягачі для зенітно-ракетних комплексів С-300.

Як стверджує Бі-бі-сі, наприкінці грудня минулого року комерційний директор «Липецького механічного заводу» Дмитро Білих отримав електронного листа з Італії з новорічними привітаннями. Відправником був Мікеле Інверніцці, власник італійського заводу з виробництва пресів.

Розслідувачі пишуть, що незадовго до Нового року Інверніцці отримав від заводу незвичайний запит на обладнання автоматичної лінії для виробництва патронів. Так, мабуть, Білих опинився у списку адресатів для різдвяного вітання.

З листування, що потрапило у відкритий доступ після хакерської атаки, стало відомо, що за запитом на придбання лінії для патронів міг стояти концерн «Калашников». Він перебуває під санкціями з 2014 року через анексію Криму.

Витік містить листування понад десяток топ-менеджерів заводу з початку 2021 року до кінця березня 2022 року. Підробити листування такого великого обсягу складно – до листів додано детальні фінансові звіти підприємства, договори з контрагентами, подання прокуратури, матеріали щодо виконання держоборонзамовлення, зауважує Бі-бі-сі.


ЄС та США після окупації Криму та частини Донбасу у 2014 році запровадили санкції проти деяких громадян Росії та російських компанії.

XS
SM
MD
LG