Президент України Володимир Зеленський доручив виготовити 30 тисяч далекобійних дронів, розповів під час засідання уряду прем’єр-міністр Денис Шмигаль у п’ятницю, 3 січня.
Як зазначив глава уряду, «загалом на оборону і безпеку у 2025 році заклали 2 трлн 230 млрд гривень. Кошти платників податків з держбюджету будуть направлятися на ці потреби. Видатки на озброєння та військову техніку становитимуть щонайменше 739 млрд гривень».
За словами Шмигаля, українські підприємства оборонно-промислового комплексу планують наростити виробничі спроможності до 30 млрд доларів. Він додав, що у межах проєкту «Зброя перемоги» уряд запустить довготривалі контракти з виробниками на 3-5 років.
«Особливу увагу будемо приділяти компоненту далекобійності та ракетній програмі. Завдання від президента України – виробити щонайменше 30 тисяч далекобійних дронів. Українські підприємства також планують виготовити близько 3 тисячі крилатих ракет і ракет-дронів», – заявив Шмигаль.
Крім того, Україна буде розвивати «данську модель», за якою партнери купують зброю у вітчизняного ОПК для потреб української армії. На 2025 рік очікують залучити понад 1 млрд доларів, додав Шмигаль.
ІТ-коаліція – це спеціальна група країни у межах контактної групи з питань оборони України «Рамштайн» під керівництвом Естонії, а також Люксембургу. Метою створення коаліції є побудова захищеної та надійної ІТ-інфраструктури для Міністерства оборони України та сил оборони України.
Від початку повномасштабного вторгнення РФ Україна намагається збільшити власне виробництво зброї, частково виробляючи її спільно з партнерами.
За словами президента Володимира Зеленського, Україна вже виробляє боєприпаси 155-го калібру, далекобійні та морські дрони. Також прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна виходить на «значні» обсяги виробництва артилерійських систем та броньованої техніки.
Форум